zviera

Art Selfie funguje aj so zvieratami, nájdite svojmu domácemu miláčikovi umelecké dvojča

V aplikácii Google Arts and Culture pribudla nová hračka.

Aplikácia Google Arts and Culture je plná digitalizovaných umeleckých diel, ktoré si môžete prezrieť zadarmo vďaka spolupráci so svetovými múzeami a galériami. Zbierka obrazov, sôch a iných exponátov je doplnená virtuálnymi prehliadkami, ale aj zábavnými funkciami.

V aplikácii Google Arts and Culture sa v roku 2018 objavila funkcia Art Selfie, pomocou ktorej môžete v rozsiahlej zbierke umenia nájsť svoje dvojča. Jednoducho do aplikácie nahráte svoju selfie a tá vám s podporou technológie rozpoznávania tváre nájde umelecké dielo, resp. portrét, ktorý sa na vás najviac podobá.

Google sa po pár rokoch rozhodol, že túto funkciu vylepší. A to tak, že si po novom poradí aj fotografiami domácich miláčikov, psov, mačiek alebo napríklad koní. Systém funguje rovnako. Odfotíte (alebo fotku nahráte z galérie) svojho zvieracieho člena domácnosti a aplikácia jeho podobu porovná s umeleckými dielami z múzeí a galérií z celého sveta.

TIP REDAKCIE
Prekvapivé výsledky: Android 11 nie je najrozšírenejšou verziou OS od Google
Art Selfie

Google hovorí, že ide o experimentálnu funkciu využívajúcu technológiu počítačového videnia. Najvernejšie vyobrazenie zvieraťa bude hľadať v zbierke viac ako 1000 historických umeleckých diel. Môže ísť o obrazy, sochy alebo staré fotografie.

Art Selfie funguje jednoducho. Stiahnite si aplikáciu Google Arts and Culture (iOS TU, Android TU), na spodnej lište ťuknite na ikonu fotoaparátu a zvoľte Pet Portraits. Umelecký fotoaparát aplikácie toho zvládne viac.

Vyskúšať si môžete výtvarné filtre, vyhľadávanie diel podľa konkrétnej farby alebo Art Projektor, vďaka ktorému si môžete v rozšírenej realite pozrieť, ako vyzerajú obrazy a sochy v životnej veľkosti.

Vyhľadávanie umeleckých dvojčiat domácich miláčikov nie je také presné ako v prípade portrétov ľudí. Zábavka to je ale podarená. Ako inak, výsledkom, aj s percentuálnou zhodou podobnosti a popisom diela, sa môžete pochváliť na sociálnych sieťach.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať