Prvý iPhone X s USB-C v predaji: Ponuky sa vyšplhali až na 90 tisíc dolárov!

Záujemcovia o smartfón môžu svojimi ponukami bojovať do 11. novembra, čiže do budúceho štvrtka. Ten, kto ponúkne najviac, by mal svoju výhru obdržať niekedy koncom decembra.

Približne v polovici októbra sme vás informovali o vzniku vôbec prvého iPhonu s USB-C portom. Toto zariadenie, ktoré je na svete jediné, teraz oficiálne vstupuje do predaja.

Ken Pillonel, študent robotiky, jedného dňa vzal svoj iPhone X a nahradil dedikovaný Lightning port za plne funkčný USB-C port. Tomuto viac než nekonvenčnému projektu sa mal venovať vo svojom voľnom čase, a to po dobu niekoľkých mesiacov. Jeho úsilie však rozhodne nevyšlo navnivoč. Nielenže si získal pozornosť viacerých médií, vrátane nás, ale si podľa všetkého za svoju tvrdú prácu aj slušne zarobí.

Ako píše server MacRumors, Pillonel sa rozhodol vložiť upravený iPhone X do aukcie v prostredí svetoznámeho obchodu eBay. Ponuky sa objavili takmer okamžite, pričom niektoré z nich siahajú do výšky desiatok tisíc dolárov. Popis zariadenie označuje za “prvý USB-C iPhone na svete” a “zberateľský kúsok pre každého vášnivého Apple fanúšika”.

Záujemcovia o smartfón môžu svojimi ponukami bojovať do 11. novembra, čiže do budúceho štvrtka. Ten, kto ponúkne najviac, by mal svoju výhru obdržať niekedy koncom decembra. Autor každej ponuky sa údajne zaväžuje sľubom, že smartfón neobnoví do pôvodného stavu, nerozoberie ho a ani ho nebude používať ako svoje hlavné zariadenie. iPhone X s USB-C portom je “len prototyp”.

Zdroj: eBay

Zariadenie k výhercovi príde bez akéhokoľvek príslušenstva. Pillonel však výhercovi ponúka 30-minútový rozhovor, počas ktorého zodpovie všetky prípadné otázky.

TIP REDAKCIE
Orange zaradil do ponuky ďalšie zariadenia, pomôže aj sociálne slabším rodinám

Ako to s aukciou vyzerá teraz? V čase písania tohto článku je na stránke obchodu zaznamenaných 154 ponúk, pričom najvyššia z nich predstavuje 90 100 amerických dolárov (78 013,54 eur). Aktuálny stav aukcie môžete sledovať tu.

Aktuálna cena modelu Apple iPhone X (256 GB)

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať