tesla

Apple získal softvérového inžiniera Tesly: Pracovať má na autonómnom riadení

Christopher Moore bol kritikom Elona Muska.

Už dlhšie sa špekuluje o tom, že Apple pracuje na vlastnom elektromobile s funkciami autonómneho riadenia. Projekt má byť pracovne označený ako Titan a spoločnosť robí všetko preto, aby ho utajila.

Zdrojom z priemyslu sa napriek utajeniu občas podarí získať nové informácie, hoci sú neraz len čiastokové. Vývoj elektromobilu, alebo aspoň softvérovej platformy vhodnej pre elektrické vozidlá, dokazujú noví zamestnanci, ktorí rozširujú expertné tímy firmy Apple.

Najnovšie to je osoba menom Christopher „CJ” Moore. Ide o bývalého softvérového inžiniera Tesly, ktorý mal v automobilke na starosti autopilota – technológiu autonómneho riadenia.

Vo firme pracoval od roku 2014, podľa zistení agentúry Bloomberg ale prešiel do Apple, kde má rovnako vyvíjať softvér pre autonómne riadenie vozidiel. Zaujímavosťou je, že jeho nadriadeným má byť Stuart Bowers, ďalší bývalý zamestnanec Tesly, ktorý prestúpil do Apple.

apple
Ilustr. foto: Tesla

Christopher „CJ” Moore na seba upriamil pozornosť tým, že ešte počas svojho pôsobenia v Tesle brzdil odvážne vyjadrenia Elona Muska o systéme autonómneho riadenia elektromobilov Tesla.

TIP REDAKCIE
Toto sú najlepšie aplikácie a hry tohto roka v Apple App Store

Elon Musk očakáva 5. úroveň autonómnosti už čoskoro

Musk tvrdil, že elektromobily Tesla budú čoskoro jazdiť samé bez toho, aby musel do riadenia zasahovať vodič. To by zodpovedalo 5. úrovni autonómnej jazdy.

Moore ale z pozície skúseného inžiniera uviedol, že toto tvrdenie nezodpovedá realite. Vozidlá Tesla v súčasnosti poskytujú iba čiastočne automatizovanú jazdu, čo zodpovedá 2. úrovni autonómneho riadenia, pripomína The Verge.

Po chodbách technických centier Applu sa prechádzajú viacerí odborníci, ktorí predtým pôsobili v automobilovom priemysle. Jedným z nich je napríklad Ulrich Kranz, spoluzakladateľ startupu Canoo. V minulosti podieľal na vývoji modelov i3 a i8 od BMW.

Spomenúť môžeme i Andrewa Kima, ktorý k Apple prešiel v roku 2018 z pozície dizajnéra automobilky Tesla.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať