O elektromobilitu sa zaujíma už aj Dodge, posledné spaľováky vyrobí v roku 2024

Tim Kuniskis, generálny riaditeľ Dodge, zatiaľ nevie s istotou povedať, či si nové verzie modelov Charger a Dodge ponechajú pôvodné označenie.

Elektromobilita je jedným z hlavných trendov aktuálneho storočia. Viacero svetoznámych automobiliek predstavuje verejnosti svoje plány ohľadom prechodu na elektrický pohon. Prekvapivé je, že sa do tejto skupiny postupne začleňujú aj výrobcovia tzv. muscle cars, čiže vysoko výkonných automobilov, pri ktorých konské sily plnia azda najhlavnejšiu rolu. Jedným z nich je dokonca aj Dodge.

Pri zmienke spoločnosti Dodge si väčšina predstaví výrazné črty modelov ako Charger či Challenger. Tie nespomíname len tak náhodou. Už o dva roky ich totiž automobilka plánuje nahradiť elektrickými verziami, píše server Electrek odvolávajúci sa na správu od Motor Trend.

Dodge pomerne nedávno prehlásil, že už v roku 2024 pretlačí na trh svoj prvý vysoko výkonný automobil s elektromotorom. Teraz to vyzerá, že do predaja sa dostane o čosi neskôr, no predsa len v medzičase neostaneme s prázdnymi rukami. Automobilka nám totiž má v najbližších mesiacoch predstaviť prvý koncept. No to stále nie je všetko. Okrem konceptu nás čaká aj predstavenie plug-in hybridu a ešte jedného automobilu, o ktorom zatiaľ nepoznáme žiadne podrobnosti.

TIP REDAKCIE
Cybertruck tento rok nepríde: Tesla má začať s výrobou začiatkom 2023

Tim Kuniskis, generálny riaditeľ Dodge, zatiaľ nevie s istotou povedať, či si nové verzie modelov Charger a Dodge ponechajú pôvodné označenie. Je si však istý, že v ich aktuálnom “spaľovacom” prevedení ich na výrobných linkách naposledy uvidíme okolo roku 2024.

Čo sa týka prvého elektromobilu tejto značky, stále má ísť vysoko výkonný automobil, avšak poháňaný spôsobom šetrnejším k životnému prostrediu. Mnoho podrobností zatiaľ nepoznáme, nakoľko sa nám zatiaľ nedohalil ani len prvý návrh. Predpokladá sa však, že ponúkne dojazd okolo 500 míľ (800 km) na jedno nabitie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať