Nový iMac Pro bude špička: Pozrite sa, na akú výbavu sa môžeme tešiť!

V základnej konfigurácii by mal byť iMac Pro vybavený 16 GB operačnej pamäte a 512 GB interného úložiska. Nech už si ale zvolíte akúkoľvek verziu, údajne môžete rátať s HDMI portom, slotom pre SD kartu a niekoľkými USB-C či Thunderbolt portami.

Zdá sa, že Apple po niekoľkých rokoch konečne začal naslúchať svojej komunite a inšpiroval sa ich spätnou väzbou. Vynikajúcim dôkazom sú nové modely MacBook Pro, ktoré ponúkajú presne to, čo zákazníci už dlho žiadali – lepší grafický výkon, viac portov či v niektorých prípadoch aj nový dizajn. A zdá sa, že s touto filozofiou vstúpi aj do nasledujúceho roku.

Aj v priebehu 2022 nás Apple obklopí svojimi špičkovými i menej špičkovými produktmi. Čakajú nás nové tablety, smartfóny, hodinky, no taktiež aj rozšírenie radu iMac, ktoré, aspoň podľa informátora @dylandkt, bude nepochybne spadať do prvej spomenutej skupiny.

Apple má použiť označenie “Pro”, aby sa zariadenie dalo jednoducho odlíšiť od pôvodného 24-palcového modelu iMac, ktorý nám bol predstavený skorej tohto roku. Dôležitú rolu vo vytváraní názvu však nepochybne zohrali aj prvotriedne komponenty, ktorými bude novinka disponovať. Na čo sa teda môžeme tešiť?

Informátor deklaruje, že nový iMac Pro bude disponovať 27-palcovým displejom typu mini-LED s podporou pre technológiu ProMotion, ktorá prinesie prvotriednu plynulosť obrazu. Panel by mali ohraničovať tmavšie a v porovnaní s predošlou generáciou možno o niečo tenšie rámiky. Dočkať sa dokonca môžeme aj podpory pre Face ID, no zatiaľ to nemožno s istotou potvrdiť.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Špičková výbava a vysoká cena

V základnej konfigurácii by mal byť iMac Pro vybavený 16 GB operačnej pamäte a 512 GB interného úložiska. Nech už si ale zvolíte akúkoľvek verziu, údajne môžete rátať s HDMI portom, slotom pre SD kartu a niekoľkými USB-C či Thunderbolt portami, podobne ako tomu je pri najnovších modeloch MacBook Pro. Výrobca má dokonca uvažovať aj nad imlementáciou ethernetového portu. A samozrejme, chýbať nebudú ani nové čipy M1 Pro a M1 Max.

Čo sa týka ceny, aj za najnižšiu konfiguráciu si údajne zaplatíte vyše 2 000 dolárov (približne 1 730 eur), čo je pomerne dosť, no predsa len hovoríme o špičke. Na trh by mal byť uvedený v prvej polovici budúceho roku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať