Prečo Macy nemajú Face ID a dotykové displeje? Apple ponúka vysvetlenie

Prečo Apple v prostredí svojich PC neponúka tieto možnosti, aj keď by z technického hľadiska mohol?

Hoci Apple pri tohtoročných rozšíreniach radu MacBook Pro, ktoré doprevádzali aj dva špičkové čipsety, konečne naslúchal svojim zákazníkom, poniektoré žiadané funkcie či črty v zariadeniach stále chýbajú. Medzi tie hlavné, s ktorými sa spája nemálo otáznikov, patrí napríklad podpora pre Face ID a dotykový displej.

Prečo Apple v prostredí svojich PC neponúka tieto možnosti, aj keď by z technického hľadiska mohol? Odpoveď na túto otázku ponúkajú dvaja výkonní reprezentanti spoločnosti Apple, a to Tom Boger a John Ternus. O novinke informuje server TechRadar.

Čo sa týka Face ID, Boger tvrdí, že Touch ID je oveľa pohodlnejšie, nakoľko užívateľ má ruky bežne položené na klávesnici. Áno, nemožno to považovať za ktovieako detailnú odpoveď, no Boger má do určitej miery pravdu – je to pohodlné a asi aj o niečo bezpečnejšie. No na druhú stranu, odomykanie prostredníctvom Face ID by zrejme bolo rýchlejšie a menej problémové.

TIP REDAKCIE
Poznámky Alberta Einsteina ku teórii relativity vydražili za rekordnú cenu: Predali sa za 11,6 milióna eur

Vysvetlenie pre absenciu dotykovej obrazovky dáva logiku o trochu viac. Jednoducho povedané, Apple nechce nijak ohroziť predaje svojich špičkových tabletov iPad, ktoré Ternus označil za “najlepšie dotykové počítače”. Ak by teda vybavil svoje notebooky dotykovým displejom, od iPadov by sa odlišovali skutočne len v máločom.

Koniec koncov, bez oboch uvedených možností sa dá zaobísť bez akýchkoľvek problémov. Spoľahlivá technológia Touch ID v kombinácii s ľahko dostupnou polohou ponúka bleskový prístup k zariadeniu. A dotykový displej? Niekoľko konkurenčných produktov ho má, no aj napriek tomu nie sú ktovieako používané či “žiadané”. Dôležitú úlohu hrá nepochybne aj cena – ak vám ide čisto len o dotykovú obrazovku, je pre vás výhodnejšie zaobstarať si tablet s klávesnicou.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať