Apple napreduje: Napriek kríze pokračuje v práci na 3 nm čipoch

Čipy, ktoré podstúpia tento výrobný proces, by sa mali v konečných produktoch objaviť už v roku 2023.

Nedostatok polovodičov obmedzil azda celý technologický priemysel, vrátane Apple. Predpokladá sa, že americký gigant nebude môcť z dôvodu aktuálnej krízy vybaviť svoj nadchádzajúci rad vlajkových smartfónov, menovite iPhone 14, čipsetom vyrobeným pokročilou 3 nm technológiou. Napriek tomu však nepoľavuje. Práve naopak.

Apple aj napriek nedostatku komponentov tlačí na pílu a pokračuje v práci na 3 nm technológii. Čipy, ktoré podstúpia tento výrobný proces, by sa mali v konečných produktoch objaviť už v roku 2023. Neosvoja si ich pritom len iPhony, údajne by mali poháňať aj novú generáciou počítačov Mac, píše Pocketnow.

Aktuálne vlajkové procesory, ako sú M1, M1 Pro či M1 Max sú založené na 5 nm výrobnom procese. Aktuálne ide o najpokročilejšiu výrobnú technológiu na trhu, ktorú používajú aj konkurenční výrobcovia. Apple mal pôvodne v pláne túto technológiu nahradiť 3 nm procesom už budúci rok. Kríza mu však jeho plány značne skomplikovala, a tak sa plán posúva na ďalší rok, teda na 2023.

TIP REDAKCIE
Obchod Google Play prejde omladzovacou kúrou, takto bude vyzerať

S výrobou 3 nm čipsetov má Apple pomôcť spoločnosť TSMC, pričom na jeden čip môže pripadať až 40 CPU jadier. Očakáva sa, že po výkonnostnej stránke prekoná aj Intel, čo nie je až tak veľké prekvapenie, nakoľko sa mu to podarilo aj pri terajšej generácii čipov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať