youtube rewind

YouTube Rewind odchádza do zabudnutia, nové videá už nevzniknú

Oh, No!

Od roku 2010 server YouTube pravidelne vydával takzvané rekapitulačné videá YouTube Rewind. Obsahovali zostrihy najobľúbenejších videí z uplynulého roka, poukazovali na dôležité momenty a udalosti sveta, a to všetko za prítomnosti populárnych osobností a najsledovanejších YouTuberov.

Divákom sa zostrihy YouTube Rewind páčili, aspoň v prvých rokoch. Videá sa postupne stávali komplexnejšími, zapojilo sa do nich viacero osobností a obsah zbieral žiadané lajky a počty videní. Potom prišiel rok 2018.

Na konci roka 2018 tvorcovia zverejnili ďalšie video YouTube Rewind, ktoré však komunita a diváci počastovali náležitou kritikou. Video má v súčasnosti takmer 220 miliónov pozretí, čo vyzerá fantasticky.

Dielo si ale vyslúžilo 19 miliónov označení „nepáči sa mi to“ a iba 3 milióny kladných reakcií. V roku 2019 si autori reputáciu nenapravili, ďalší zostrih rovnako čelil spŕške negatívnych reakcií. V roku 2020 si tvorcovia dali prestávku, nové video nevzniklo. Vysvetlením bola vrcholiaca pandémia nového koronavírusu.

youtube rewind
Vo videu z roku 2018 si zahral aj herec Will Smith

Rok 2021, a vlastne ďalšie nasledujúce roky na tom budú rovnako. Séria YouTube Rewind končí, ako informuje oficiálne oznámenie zverejnené na sociálnej sieti Twitter. Či je za zrušením rekapitulačných videí práve negatívna spätná väzba z minulosti, tvorcovia neuviedli.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Tento typ videí z YouTube ale nezmizne. Už v minulosti sa do podobného obsahu pustili niektorí YouTuberi po vlastnej osi. V roku 2020 jedno také zverejnil autor s prezývkou MrBeast, pričom nazbieralo cez 50 miliónov videní, pripomína AndroidPolice.

Dobrou správou je, že YouTube bude pokračovať vo vyhodnocovaní trendov. To znamená, že na konci tohto roka opäť zistíme, čo hýbalo slovenským a svetovým YouTubom v podaní rebríčkov najúspešnejších hudobných a nehudobných videí.  

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať