Windows 11 má problém s AMD procesormi. Nová aktualizácia situáciu ešte zhoršila

PC zostavy poháňané Ryzenmi sa po prechode na najnovšiu generáciu operačného systému môžu pripraviť o až 15 % výkonu.

Windows 11 si s AMD procesormi akosi nerozumie. Pár dní dozadu sme vás informovali, že PC zostavy poháňané Ryzenmi sa po prechode na najnovšiu generáciu operačného systému vás môžu pripraviť o až 15 % výkonu. AMD v tom čase prisľúbilo, že situáciu napraví. Prvá aktualizácia ju však naopak len zhoršila, píše The Verge.

Spoločnosti pri aktualizovaní prišli hneď na dva závažné problémy. Prvým je odozva vyrovnávacej pamäte L3, ktorej odozva sa môže zvýšiť až 3-násobne. Druhý sa zase týka systému UEFI CPPC2. Tento systém zabezpečuje komunikáciu s operačným systémom ohľadom toho, ktoré jadrá procesora sú najlepšie schopné dosiahnuť maximálnu rýchlosť pre danú úlohu. Pochopiteľne, druhý nedostatok ovplyvňuje predovšetkým úlohy závislé od výkonu CPU.

Server TechPowerUp hlási, že pôvodná odozva vyrovnávacej pamäte L3 bola pri Ryzen 7 2700X na úrovni 10 ns. Po aktualizácii na Windows 11 sa táto odozva zvýšila na 17 ns. A žiaľ, ako už bolo spomenuté vyššie, najnovšia aktualizácia z 12. októbra situácii vôbec nepomohla. Práve naopak. Odozva sa po nainštalovaní novej verzie navýšila na až 31,9 ns.

Obidva problémy budú vyriešené do konca mesiaca

AMD sľubuje, že obidva problémy týkajúce sa procesorov Ryzen budú vyriešené ešte pred koncom tohto mesiaca. Vyššia odozva vyrovnácej pamäte by pritom mala byť adresovaná už budúci týždeň, s najväčšou pravdepodobnosťou 19. októbra.

TIP REDAKCIE
NASA bude meškať: Misia na Mesiac začne až vo februári
Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať