Byť šéfom Apple sa oplatí: Tim Cook si kúpil vilu za 10 miliónov dolárov

Hoci bola dohoda o nehnuteľnosti zavŕšená ešte v roku 2018, potvrdenie o mene kupcu vyplávalo na povrch len nedávno.

Pozícia generálneho riaditeľa jednej z najväčších technologických spoločností na svete so sebou nepochybne prináša mnoho starostí, no na druhú stranu, aj radostí. Tim Cook, ktorý už viac ako 10 rokov pôsobí ako šéf Apple, to môže rozhodne potvrdiť. Kúpil si totiž novú vilu o rozlohe necelých 923 m2. Koľko ho stála? Len niečo vyše 10 miliónov dolárov, uvádza server AppleInsider.

Hoci bola dohoda o nehnuteľnosti zavŕšená ešte v roku 2018, potvrdenie o mene kupcu vyplávalo na povrch len nedávno.

Cook sa rozhodne nemá na čo sťažovať. Jeho vila s piatmi spálňami sa nachádza v luxusnej milionárskej štvrti, ktorou je Madison Club v Južnej Kalifornii. Ide o exkluzívnu súkromnú lokalitu, ktorá sa vyznačuje vysoko kvalitnými golfovými a klubovými inštitúciami. Žijú tu viacere známe celebrity, ako napríklad Kourtney Kardashian, Cindy Crawford či Kris Jenner. Sídlo aktuálneho šéfa Apple zaberá približne 923 m2, má päť spální a šesť kúpeľní.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Je zrejmé, že takýto dom si bežný smrteľník dovoliť nemôže. Keď ste však riaditeľom tak úspešnej spoločnosti, ako je Apple, je jasné, že netrpíte prázdnymi vreckami. Cook sa podľa všetkého pomaly pripravuje na dôchodok, do ktorého by mal podľa svojich slov odísť v priebehu najbližších 10 rokov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať