Pocta pre Apple? Doktor použil makro fotoaparát v iPhone 13 Pro pri očnom vyšetrení

Snímač v iPhone 13 Pro je natoľko kvalitný, že doktorovi poskytol možnosť odfotiť oko pacienta v maximálnych detailoch.

Nový iPhone 13 Pro rozhodne má čo ponúknuť. Hoci Apple pri novom vlajkovom modeli uplatnil takmer rovnaký dizajn ako pri minuloročnej sérii, v oblasti interiéru sa toho zmenilo pomerne dosť. Platí to aj pre optiku, vďaka ktorej sa zariadenie opäť zaraďuje medzi najlepšie foto smartfóny na trhu. Nie všetko je však výhradne o kvalite fotografií a videí.

Apple tento rok totiž obohatil fotoaparáty aj o niekoľko šikovných funkcií, ako je napríklad režim ProRes či Cinematic Video. Aktuálne si ale obrovskú vlnu pozornosti vyslúžil makro fotoaparát, ktorý podľa všetkého môže byť využitý aj ako zdravotnícka pomôcka.

Zatiaľ čo väčšina ľudí používa makro fotoaparát na fotenie prírodných krás alebo iných bežných scenérií, doktor menom Tommy Korn senzor vníma aj ako šikovnú pracovnú pomôcku. Makro fotoaparát v iPhone 13 Pro totiž použil pri očnom vyšetrení. O novinke informuje publikácia 9to5Mac.

Snímač v iPhone 13 Pro je natoľko kvalitný, že doktorovi poskytol možnosť odfotiť oko pacienta v maximálnych detailoch. Len za pomoci smartfónu tak dokázal sledovať a zaznamenávať dôležité podrobnosti týkajúce sa zraku svojho pacienta. Ten si mal údajne nedávno prejsť transplantáciou rohovky, čo znamená, že musí pravidelne podstupovať priebežné kontroly.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom

iPhone 13, špecificky jeho makro fotoaparát, môže byť indikátorom napredujúceho trendu telemedicíny. Možno už čoskoro, respektíve v najbližších rokoch, budú môcť doktori z viacerých oblastí nahradiť časť svojich nástrojov jediným zariadením – smartfónom. Tento názor zastáva aj Korn.

iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max dostali do vienka vylepšený širokouhlý objektív s clonou f/1.8 a 120-stupňovým zorným poľom. Jeho najväčšie plus? Slúži aj ako makro senzor, ktorý dokáže snímať objekty aj na vzdialenosť len 2 cm.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať