Apple má toho dosť: Tim Cook varuje zamestnancov, ktorí vynášajú citlivé informácie mimo spoločnosti

Tí, ktorí vynášajú, musia okamžite prestať. Ak tak neurobia a Apple ich odhalí, hrozí veľmi vysoké riziko straty pracovnej pozície, ako aj pokuty sprevádzané súdnymi spormi.

Apple chce tvrdo zakročiť proti zamestnancom, ktorí vynášajú citlivé informácie mimo prostredie firmy. Stimulom pre toto rozhodnutie bolo piatkové súkromné stretnutie zamestnancov, ktoré sa zaoberalo otázkami, ako je práca z domu či súdny spor so spoločnosťou Epic. Problémom bolo, že sa podrobnosti meetingu dostal aj do rúk novinárov. A s tým šéf americkej spoločnosti rozhodne nie je spokojný.

Tim Cook v reakcii na tento incident napísal e-mail venovaný celému svojmu tímu. Napomína v ňom tých, ktorí vyniesli detaily stretnutia mimo prostredie Apple. Úsmevnou skutočnosťou je, že aj tento e-mail mal zrejme pôvodne ostať len medzi stenami spoločnosťami. Taktiež však unikol, a to do rúk publikácie The Verge.

Tim Cook a jeho e-mail zamestnancom:

“Vážený tím,

Bolo skvelé spojiť sa s vami na piatkovom globálnom stretnutí zamestnancov. Bolo čo oslavovať, od našej ponuky nových produktov až po hodnotnú prácu v oblasti klimatických zmien, rasovej rovnosti a ochrany súkromia. Bola to dobrá príležitosť zamyslieť sa nad našimi mnohými úspechmi a taktiež diskutovať o tom, čo vám leží na srdci.

Píšem vám dnes preto, lebo som počul, že mnohí z vás boli neuveriteľne frustrovaní, keď podrobnosti stretnutia unikli do rúk novinárov. Stalo sa tak po uvedení nových produktov, pri ktorom bola taktiež väčšina podrobností poskytnutá novinárom.

Chcem, aby ste vedeli, že zdieľam vašu frustráciu. Tieto príležitosti spojiť sa ako tím sú veľmi dôležité. Fungujú však len vtedy, ak môžeme veriť, že obsah ostane v priestoroch spoločnosti Apple. Chcem vás ubezpečiť, že robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme identifikovali tých, ktorí poskytujú úniky. Ako iste viete, netolerujeme zverejňovanie dôverných informácií, či už ide o duševné vlastníctvo produktu alebo podrobnosti z dôverného stretnutia. Vieme, že informácie unikajú prostredníctvom malej skupiny ľudí. Vieme tiež, že ľudia, ktorí vynášajú dôverné informácie, sem nepatria.

Pri pohľade do budúcnosti vám chem poďakovať za všetko, čo ste urobili pre to, aby sa naše produkty stali skutočnosťou, a za všetko, čo urobíte, aby sa dostali do rúk zákazníkov. Včera sme vydali iOS 15, iPadOS 15 a watchOS 8, pričom v piatok nastane okamih, kedy sa so svetom podelíme o niektoré z našich neuveriteľných nových produktov. Neexistuje nič lepšie. Budeme aj naďalej sledovať prínosy do životov, ktoré meníme, spojenia, ktoré upevňujeme, a aj prácu, ktorú robíme preto, aby sme z tohto sveta spravili lepšie miesto.

Ďakujem vám,

Tim”

Apple sa s tým nebabre. Kto vynáša, čaká ho trest

Posolstvo tejto správy je jasné – tí, ktorí vynášajú, musia okamžite prestať. Ak tak neurobia a Apple ich odhalí, hrozí veľmi vysoké riziko straty pracovnej pozície, ako aj pokuty sprevádzané súdnymi spormi.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy

Teraz už treba len čakať, či boli Cookove slová dostatočne silné na to, aby odradili verné zdroje od zdieľania kľúčových informácií.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať