Nevšedný pohľad na Zem: Takto našu planétu videla posádka misie Inspiration4!

Jared Isaacman, veliteľ misie, potvrdil, že dokopy bolo počas 3-dňovej výpravy vytvorených viac ako 700 snímok.

Asi každý z vás už videl minimálne jednu fotografiu vyobrazujúcu našu Zem z vesmíru. Poväčšine tieto fotografie pochádzajú z Medzinárodnej vesmírnej stanice, ktorá nás obieha vo výške 408 km. Čo ale keby sme mali možnosť sa vzdialiť o trochu viac, konkrétne o necelých 170 km?

Presne to sa totiž podarilo členom misie Inspiration4, ktorá pred dvoma týždňami vzlietla z legendárnej rampy Pad39A nachádzajúcej sa v Kennedyho vesmírnom stredisku. Posádka na palube rakety Falcon 9 vzlietla do výšky 575 km, na ktorej celé 3 dni krúžila okolo Zeme. Misiu viedol Jared Isaacman, skúsený pilot a podnikateľ, ktorý projekt nielen inicioval, ale aj financoval.

Misia bola špeciálna tým, že jej posádku tvorili výhradne civilisti. Niet teda pochýb, že pre každého jedného člena išlo o celoživotný zážitok, ktorý nemožno opísať slovami. Preto sme radi, že sa rozhodli svoj vesmírny výlet aj zdokumentovať. Fotografie, ktoré sa podarilo zachytiť z paluby Falcon 9, sú totiž naozaj nádherné.

TIP REDAKCIE
Facebook v Európe chystá revolúciu: Vytvorí 10 000 pracovných miest, no čo presne plánuje?

Isaacman potvrdil, že dokopy bolo počas 3-dňovej výpravy vytvorených viac ako 700 snímok, ktoré boli zachytené prostredníctvom profesionálneho fotoaparátu značky Nikon. Minimálne časť z nich by sa mala na internete objaviť v priebehu nasledujúcich týždňov.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať