sony

Sony čoskoro predstaví novú Xperiu, detaily prekvapivo chýbajú

Smartfón, tablet alebo hodinky? Výrobca aj informátori mlčia.

Japonská spoločnosť Sony zverejnila na sociálnej sieti Twitter pozvánku na predstavenie, v rámci ktorého ukáže nový produkt značky Xperia. Inými slovami, 26. októbra pravdepodobne spoznáme nový smartfón.

Ohlásenie samotnej udalosti príliš neprekvapuje. V posledných mesiacoch roka sa pravidelne uskutočňuje niekoľko premiér technologických noviniek. Či už tých hardvérových, alebo softvérových.

Prekvapením však je, že o nadchádzajúcom zariadení Sony Xperia nevieme nič. Xperia 1 a Xperia 5 Mk. III boli predstavené v apríli a na trh sa dostali v auguste. V lete spoločnosť bez akýchkoľvek ovácií predstavila model Xperia 10 Mk. III Lite, ktorý sa začal predávať v Japonsku.

Na ďalšiu generáciu vlajkového smartfónu od Sony je ešte priskoro. Qualcomm nový high-end čipset Snapdragon predstaví až niekedy v decembri. Dostupnejším zariadeniam nižších tried výrobcovia zase väčšinou nevenujú samostatné podujatia.

sony
Foto: Sony Xperia/Twitter

Za bežných okolností by nám aspoň čiastkové informácie o chystanom zariadení posunuli známi informátori, tí sú však ticho. Sony má toho v portfóliu viac, napríklad konzoly PlayStation, slúchadlá alebo výkonné CSC fotoaparáty.

Značka Xperia je však spojená so smartfónmi, preto by sme mali 26. októbra spoznať práve takéto zariadenie. V hre ale môže byť aj tablet alebo inteligentné hodinky. Vyzerá to, že nás o dva týždne čaká niečo, s čím sme sa v posledných rokoch nestretli.

Budeme sledovať online predstavenie nového produktu bez toho, aby sme o ňom vopred niečo vedeli. Samozrejme to bude platiť v tom prípade, ak medzitým moment prekvapenia nepokazia neoficiálne zdroje.

Nový model Sony Xperia tak bude pravým opakom smartfónov Pixel 6, ktoré taktiež ešte oficiálne dostupné nie sú, no vie sa o nich všetko podstatné vrátane dizajnu a hardvérovo-softvérovej výbavy.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať