sony

Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5

Dbrand si o spor koledoval, o Sony hovorí ako o teroristoch.

Konzola PlayStation 5 je vybavená odnímateľným krytom v bielej farbe, ktorá sa však nemusí páčiť každému. Iné farebné prevedenia japonský výrobca nepredáva, tejto úlohy sa však chopili firmy tretích strán. Jednou z nich je Dbrand.

Dbrand je, najmä v zámorí, jedným z najznámejších výrobcov príslušenstva, vďaka ktorému si môže zákazník upraviť vzhľad svojho smartfónu, tabletu, počítača alebo konzoly podľa svojho gusta.

V ponuke má veľké množstvo skinov rôznych farieb a materiálov, ktoré si zákazník jednoducho objedná pre konkrétny typ zariadenia a potom ho naň vlastnoručne nalepí podľa priloženého návodu.

Dbrand predáva aj kryty alebo ochranné sklá pre smartfóny, vrátane vonkajšieho panelu pre PlayStation 5 v čiernej farbe a s textúrou inšpirovanou ikonami PlayStation. Nazýva sa príznačne – Darkplate. Tento produkt už ale v e-shope firmy nenájdete.

sony
Foto: Dbrand

Dbrand ho zo svojej ponuky odstránil po tom, ako obdržal od japonského výrobcu predžalobnú výzvu, informuje The Verge. Kryt Darkplate podľa neho napodobňuje chránený dizajn Sony Interactive Entertainment ako aj vzhľad ikon PlayStation.

Žiada preto okamžité a trvalé zastavenie predaja a rovnako ukončenie všetkých propagačných aktivít spojených s produktom Darkplate.

TIP REDAKCIE
ZOZNAM: Máš Xiaomi telefón? Pozri sa, kedy ti príde veľká aktualizácia na MIUI 13!
sony

Dbrand za svoj výtlak na trhu vďačí aj pomerne originálnemu marketingu. Prejavil aj začiatkom tohto roka, kedy firma kryty Darkplate uviedla do predaja. Keď sa tak stalo, Dbrand vyzval spoločnosť Sony, aby ich zažalovala. Japonský výrobca si výzvu očividne zobral k srdcu.

Nie je to totižto prvýkrát, čo sa spoločnosť Sony vyhrážala právnymi krokmi. Zamerala sa tiež na e-shop PlateStation5, ktorý mal následne zrušiť všetky objednávky a zákazníkom vrátiť peniaze. Neskôr sa ale e-shop premenoval na CustomizeMyPlates a neoficiálne kryty na PS5 predáva ďalej.

Dbrand na predžalobnú výzvu zareagoval v príspevku na komunitnom fóre Reddit. Má presne 1666 slov. Vyplýva z neho, že s tvrdeniami Sony nesúhlasí. „Rozhodli sme sa podrobiť požiadavkám teroristov…zatiaľ,“ uvádza sa okrem iného v príspevku.

Kryt z PS5 sa dá odňať bez väčšej námahy, čo uľahčuje prístup k vnútorným komponentom konzoly. Môže to ale tiež naznačovať, že Sony pripravuje predaj vlastných, originálnych verzií vonkajších panelov. Nakoniec, na trh už uviedol ovládače DualSense v čiernej a červenej farbe.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať