Samsung Galaxy Note 8

Podpora Galaxy Note 8 skončila, aktualizácie zabezpečenia už nedostane

Spoločnosť Samsung tento týždeň ukončila softvérovú podporu smartfónu Galaxy Note 8.

Spoločnosť Samsung tento týždeň ukončila softvérovú podporu smartfónu Galaxy Note 8, ktorý bol predstavený ešte v roku 2017. Po 4 rokoch od uvedenia prichádza o bezpečnostné aktualizácie, upozorňuje server 9to5google.

Samsung Galaxy Note 8 je vlakovým zariadením, ktoré môže stále používať množstvo ľudí. Smartfón bol predstavený ako nasledovník modelu Galaxy Note 7, ktorý sa do technologickej histórie zapísal najmä kvôli svojej ohnivej afére. Galaxy Note 8 prišiel na trh s vylepšeným dizajnom, dvojitým fotoaparátom a hlavne bezpečnou batériou.

Smartfón bol vybavený operačným systémom Android 7.1.1, neskôr získal aktualizácie až po verziu Android 9. Pri nej zostal a ďalej sa neposunul. Samsung vtedy používateľom ešte nesľuboval tri veľké aktualizácie operačného systému.

Bezpečnostné aktualizácie ale smartfón dostával naďalej, a to pravidelne, každý mesiac. Vlani sa Note 8 presunul do štvrťročného aktualizačného harmonogramu. Zostáva ešte jedna priečka – polročné, respektíve nepravidelne vydávané aktualizácie zabezpečenia.

Samsung však túto priečku preskočil a doručovanie bezpečnostných záplat zastavil. Okrem toho to platí aj pre tablet Galaxy A z roku 2017. Zmien je viac. Smartfóny Galaxy M22 a Galaxy M52 budú po novom dostávať aktualizácie zabezpečenia každé tri mesiace.

TIP REDAKCIE
Apple prekonáva očakávania: GPU v novom M1 Max má viac hrubého výkonu ako PlayStation 5!
galaxy Note 8
Samsung Galaxy Note 8

Galaxy A90, M10s, M30s a tablet Galaxy Tab S6 získajú bezpečnostnú záplatu raz za polroka. Pokiaľ Galaxy Note 8 stále nosíte vo vrecku, môžete v tom pokračovať. Absencia bezpečnostných aktualizácií neznamená, že smartfón prestane fungovať. Nebude však už tak dobre chránený pred digitálnymi hrozbami.

Značka Galaxy Note je v súčasnosti na druhej koľaji, prednosť dostali skladacie zariadenia. Ak niekto zvažuje za Note 8 rovnocennú náhradu, vybrať si môže Note 20 z augusta 2020. Novšia generácia nevznikla. Teoreticky môže sériu Galaxy Note zastúpiť budúcoročný Samsung Galaxy S22 Ultra.

Špekuluje sa, že bude mať hranatejší tvar a dotykové pero, priamo integrované do konštrukcie smartfónu. Zoznam smartfónov Samsung oprávnených získavať bezpečnostné aktualizácie si môžete prezrieť na tejto stránke výrobcu.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať