CIA sa mení: Viac pozornosti bude venovať hrozbám z Číny

Najväčšou hrozbu má predstavovať čínska vláda, nie ľudia.

Americká Ústredná spravodajská služba (CIA) v rámci reorganizácie svojich misií vytvorila nové centrum, ktoré sa bude zameriavať výlučne na Čínu a na výzvy pre národnú bezpečnosť, ktoré predstavuje Peking.

Informovala o tom agentúra Reuters. CIA zároveň označila Čínu za najväčšiu hrozbu, ktorej USA v súčasnosti čelia.

Nové Centrum pre čínske misie (CMC) bolo vytvorené s cieľom “riešiť globálne výzvy, ktoré predstavuje Čínska ľudová republika a ktoré zasahujú všetky oblasti misií agentúry“, uviedla CIA vo vyhlásení zverejnenom vo štvrtok.

Najväčšou hrozbou je čínska vláda

Riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby William Burns zdôraznil, že hrozbu pre USA predstavuje čínska vláda, nie jej ľudia. Cieľom reorganizácie v rámci CIA je zjednotiť aktivity, ktoré špionážna agentúra robí v Číne.

CMC ešte viac posilní našu kolektívnu prácu na najdôležitejšej geopolitickej hrozbe, ktorej čelíme v 21. storočí. (Ide o) čím ďalej, tým viac kontroverznú čínsku vládu,” zdôraznil Burns. CIA sa podľa neho bude naďalej zameriavať aj na “agresívne Rusko, provokatívnu Severnú Kóreu a nepriateľský Irán“.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Spravodajská služba zatiaľ oficiálne neoznámila, kto bude viesť nové centrum misií, pripomenula televízia CNN. Je však známe, že na štrukturálne zmeny bude dohliadať zástupca riaditeľa CIA David Cohen.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať