pixel 6

Nemecký predajca potvrdzuje cenu smartfónu Pixel 6

649 eur za 8/128 GB konfiguráciu.

Spoločnosť Google oficiálne potvrdila, že nové, a rozhodne očakávané smartfóny Pixel 6 a 6 Pro predstaví 19. októbra o 19. hodine nášho času. Dátum bol známy už skôr, zdieľali ho však neoverené zdroje a informátori, počkať sme si tak museli na potvrdenie od výrobcu.

Pixel 6 a 6 Pro by mali byť konečne poriadnymi vlajkovými smartfónmi od Google. Nový dizajn, vlastný čipset, čistý Android s dlhou aktualizačnou podporou, výkonná foto technika podporená príkladným softvérovým spracovaním obrazu, 120 Hz OLED displej, 33 W nabíjanie (bez adaptéra v balení)…

Mobilné novinky sa zatiaľ javia ako zaujímavé a schopné konkurovať ostrieľaným hráčom trhu. O prípadnom úspechu bude určite rozhodovať aj maloobchodná cena. Tá by nemala byť najnižšia, no do extrémnych výšin sa nevyšplhá.

Aspoň to tak vyzerá podľa predbežných indícií. Brandon Lee z YouTube kanála This is Tech Today uviedol, že Pixel 6 môže v Európe stáť asi 550 až 650 eur, v závislosti od pamäťovej konfigurácie. Túto cenu teraz potvrdzuje veľký nemecký predajca spotrebnej elektroniky Saturn. Jeho avízo si všimol jeden z používateľov komunitného fóra Reddit.

Pixel 6 – cena

Podľa zverejnenej snímky sa bude Pixel 6 v Nemecku predávať za 649 eur, a to s 8 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom. Tí zákazníci, ktorí si smartfón predobjednajú do 27. októbra, získajú ako darček slúchadlá Bose 700. Tie bežne stoja okolo 300 eur. V Amerike by sa mal smartfón predávať za 749 dolárov.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy
pixel 6
Foto: Reddit

Žiaľ, cena Pro verzie smartfónu na verejnosť neunikla, aspoň nie od predajcu Saturn. Brandon Lee ale tvrdí, že Pixel 6 Pro odštartuje svoju trhovú púť s cenou 899 eur. V USA má byť ponúkaný za 1049 až 1099 dolárov.

Otázna zostáva dostupnosť. Zo začiatku môžu byť mobilné novinky k dispozícii iba na dôležitejších trhoch, akými sú USA, Nemecko, Francúzsko, Spojené kráľovstvo a podobne. Záujemcovia z našich končín asi budú musieť počkať, kým smartfóny naskladnia miestni predajcovia elektroniky.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať