T20

Nokia predstavila tablet T20, má veľký displej a nestojí veľa

Multimediálny základ.

Spoločnosť HMD Global zastrešujúca značku Nokia uvádzala v posledných rokoch na trh iba smartfóny. Tablet s logom Nokia sme naposledy videli v roku 2014, kedy vznikol model N1. Fínska značka sa teraz do tejto kategórie zariadení vracia, a to s tabletom T20.

Nokia T20 je rozmerným a relatívne lacným tabletom, ako už naznačovali skôr zverejnené klebety.

V hliníkovom tele s hrúbkou 7,8 milimetra, váhou 465 gramov a matnou povrchovou úpravou sedí 10,4-palcový LCD displej s rozlíšením 2000 x 1200 pixelov a svietivosťou 400 jasov. Poteší odolnosť IP52, ktorá tablet ochráni pred ľahkým dažďom alebo obliatím.

nokia T20
Foto: Nokia

Tablet poháňa na prvé počutie neznámy čipset Unisoc T610 s 8 jadrami. Jeho výkon je porovnateľný s procesorom Snapdragon 665. Spolupracuje so 4 GB operačnou pamäťou a 64 GB úložiskom. Prítomný je operačný systém Android 11 s prísľubom dvoch veľkých aktualizácií. Bezpečnostné záplaty bude zariadenie dostávať po dobu 3 rokov.

8200 mAh batéria s podporou 15 W nabíjania (v balení je len 10 W adaptér) znesie podľa výrobcu 15 hodín surfovania po webe, 7 hodín videohovorov alebo 10 hodín sledovania filmov. Multimediálne kapacity dotvárajú stereo reproduktory s technológiou OZO Playback Panorama, dvojica mikrofónov, 3,5 mm audio jack alebo slot na microSD karty.

nokia
Foto: Nokia

Na zadnej strane sídli 8 Mpx fotoaparát s LED bleskom, vpredu 5 Mpx web kamera. Snímač odtlačkov prstov chýba, nahrádza ho 2D rozpoznávanie tváre. Nokia bude predávať dve verzie tabletu – WiFi model dopĺňa verzia s mobilným pripojením.

TIP REDAKCIE
Squid Game je hit: Netflix vraj rozprávkovo zbohatol, takú sumu nečakali ani oni!
nokia
Foto: Nokia

Zaujímavosťou je, že základný typ s WiFi neobsahuje GPS modul. Ten zákazník dostane až vo verzii so SIM kartou. Dostupné bude aj ochranné puzdro s integrovaným stojanom. Nokia T20 sa dostane na pulty predajní 17. novembra. Zatiaľ nevieme, či to bude platiť aj pre európsky trh.

nokia
Foto: Nokia

Maloobchodná cena bola stanovaná na 249 dolárov, čo nie je veľa. U nás by sa zariadenie mohlo predávať za 250 eur, v závislosti od verzie. Pokiaľ hľadáte stále cenovo dostupný, no lepšie vybavený tablet, vyhovieť vám môže Xiaomi Pad 5, ktorý sa na Slovensku predáva za 350 eur.

Už drahší je napríklad MatePad 11 od Huawei (449 eur), ktorý však neobsahuje služby a aplikácie od Google. Apple má zase v rukáve základný iPad 9. generácie (379 eur), poprípade iPad Mini 6 (549 eur).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať