nokia

Nokia plánuje uviesť nový tablet: Má byť lacný, no schopný

Model Nokia T20 by mohol stáť okolo 200 eur.

Fínske konzorcium HMD Global zastrešujúce vo svete mobilných zariadení značku Nokia pripravuje predstavenie nových produktov. Udalosť je naplánovaná na 6. októbra, firma to potvrdila na Twitteri prostredníctvom účtu Nokia Mobile.

Spoločnosť neprezradila žiadne detaily, ako indíciu však zverejnila fotografiu niekoľkých smartfónov, ktoré dopĺňa podozrivo veľké balenie. Na snímke môžeme vidieť Nokiu 3310 a 8110, Nokiu 7.2, 8.3 a nedávno predstavený model Nokia XR20.

V rozmernom boxe by sa mal nachádzať tablet Nokia T20, o ktorom špekuloval server nokiamob.net ešte v priebehu júla.

nokia
Foto: Nokia Mobile

Počas pandémie výraznejšie stúpol dopyt po tabletoch, ktoré spotrebitelia nakupovali v súvislosti so vzdelávaním na diaľku a prácou z domu. Tablety, najmä tie s operačným systémom Android, stáli v tieni smartfónov. Pandémia však túto kategóriu zariadení oživila.

Vzhľadom na zameranie reinkarnovanej značky Nokia môžeme očakávať, že tablet T20 bude lacný, respektíve sa nebude snažiť presadiť vo vyššej, alebo nebodaj vlajkovej triede. To je určite dobrou správou pre tých, ktorí chcú len surfovať po internete s konzumovať multimédiá na veľkej obrazovke, pričom sa zaobídu bez graficky náročných aplikácií a prešpekulovaných funkcií à la iPad Pro a Galaxy Tab S7+.

Nokia T20

Nokia T20 by mala mať, aspoň podľa klebiet, 10,36-palcový LCD displej so zatiaľ neznámym rozlíšením. Pod kapotou sa má okrem iného nachádzať 4 GB operačná pamäť a 64 GB úložisko. Spoľahnúť by sme sa mohli aj na Android 11, samozrejme v čistej podobe bez grafickej nadstavby.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu

Nokia pri tablete asi nezostane, pódium si pravdepodobne podelí aj s novými smartfónmi. Povráva sa napríklad o Nokii G50 s 5G konektivitou. Pokiaľ sa neoficiálne správy potvrdia, Nokia predstaví svoj prvý tablet od roku 2014, kedy vyrukovala s tabletom Nokia N1 (tit. foto).

Model T20 by mal stáť okolo 240 eur 4G verzii. WiFi verzia bez slotu na SIM karty bude prirodzene lacnejšia.

Kto v tomto období uvažuje nad kúpou tabletu, poprípade sa už pomaly chystá na Vianoce (nie, operátori zatiaľ vianočné reklamy nezverejnili), má z čoho vyberať. Apple predstavil základný iPad 9. generácie (379 eur) a prihodil k nemu aj pomerne atraktívny iPad Mini (549 eur).

Huawei v kategórii cena-výkon zažiaril modelom MatePad 11 (449 eur). Kontruje mu Xiaomi s tabletom Pad 5, ktorý predstavil v auguste. Od 15. septembra sa predáva na Slovensku za 349 eur. Na rozdiel od novinky od Huawei disponuje aplikáciami a službami od Google, hardvér je v obchod prípadoch výborný (s ohľadom na cenu).

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať