Víťazi a porazení: Telegram ryžoval na výpadku WhatsApp, získal až 70 miliónov nových užívateľov

Telegram nedávno prekonal hranicu 1 miliardy stiahnutí, pričom začiatkom tohto roka sa pýšil 500 miliónmi aktívnych užívateľov.

Výpadok služieb spoločnosti Facebook, vrátane Instagramu či komunikačnej platformy WhatsApp, pocítil asi každý z nás. Niektorí však túto situáciu vnímali skôr v pozitívnom svetle. Do tejto skupiny spadá napríklad aj taký Telegram, ktorý si počas výpadku prilepšil o až 70 miliónov nových užívateľov.

Pavel Durov, zakladateľ a riaditeľ služby Telegram, bol veľmi hrdý na to, ako jeho tím dokázal zvládnuť tak obrovský nával nových užívateľov. Poznamenal však, že platforma zaznamenala určité spomalenie, ktoré bolo vyvolané príliš veľkým počtom nových registrácií. Obecne to ale ustála na jednotku.

Telegram nedávno prekonal hranicu 1 miliardy stiahnutí, pričom začiatkom tohto roka sa pýšil 500 miliónmi aktívnych užívateľov. Jeho najväčšou konkurenciou je práve WhatsApp a Signal, ktorý v pondelok taktiež zaznamenal miliónové prírastky, píše TechCrunch.

Výpadok pretrvával neuveriteľných 6 hodín. Pochopiteľne, toto značne zranilo hodnotu spoločnosti Facebook. Jej akcie sa prepadli o celých 5 %, pričom v rámci príjmov prišla o 99,75 milióna dolárov. Najviac si to však odskákal Mark Zuckerberg, ktorý počas výpadku prišiel o až 6 miliárd dolárov a v rebríčku najbohatších ľudí na svete klesol pod úroveň Billa Gatesa.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Ako ste výpadok riešili vy? Nahradili ste WhatsApp za Telegram, alebo ste jednoducho trpezlivo čakali, kým služba nabehne späť online?

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať