airpods pro

Apple aktualizuje slúchadlá AirPods, v prípade straty ich nájdete ľahšie

Aplikácia Nájsť už rozpozná aj AirPods Pro a AirPods Max.

Spoločnosť Apple dnes uvoľnila aktualizáciu pre dvojicu bezdrôtových slúchadiel AirPods Pro a AirPods Max, v rámci ktorej získali rozšírenú podporu služby Nájsť. Ak svoje obľúbené slúchadlá náhodou stratíte, pomocou siete služby ich nájdete jednoduchšie.

Apple túto novinku pre slúchadlá AirPods Pro a AirPods Max prezentoval ešte v júni, počas konferencie WWDC. Pomocou aplikácie Nájsť sa dala zobraziť posledná poloha, kde boli slúchadlá naposledy pripojené k iPhonu.

Rovnako bolo možné zapnúť prehrávanie zvuku, čo uľahčilo vyhľadávanie slúchadiel, pokiaľ sa zapatrošili niekde v domácnosti. Najnovšia aktualizácia tieto možnosti vyhľadávania podstatne rozširuje. Ak po aktualizácii slúchadlá niekde stratíte, v aplikácii ich môžete označiť ako Stratené.

Slúchadlá následne začnú vysielať Bluetooth signál, ktorý môžu zachytiť ostatné zariadenia Apple nachádzajúce sa v ich blízkosti. Pokiaľ sa tak stane, dostanete upozornenie s informáciou o ich približnej polohe.

airpods
Foto: Apple

Podobným spôsobom funguje lokalizácia príveskov AirTag, je tu však jeden rozdiel. Slúchadlá AirPods Pro a AirPods Max nie sú vybavené čipom U1, vyhľadávanie teda nie je také presné, ako v prípade štítkov AirTag.

TIP REDAKCIE
Intel verí, že sa Apple vráti k jeho čipom. Zvolil presvedčivú taktiku

Sieť služby Nájsť je rozsiahla, na vyhľadávaní stratených produktov od Apple sa pasívne podieľajú milióny a milióny smartfónov iPhone, tabletov iPad a počítačov Mac. Vďaka tomu je pomerne veľká šanca, že svoj iPhone, hodinky alebo aj slúchadlá nájdete, ak ste ich teda nenechali niekde v odľahlej púšti či brazílskej džungli.

Štandardný model slúchadiel AirPods, žiaľ, nové funkcie vyhľadávania cez aplikáciu Nájsť nepodporuje. Ešte v tomto roku by mal Apple predstaviť ich 3. generáciu, ktorá by už mala byť vybavená širšou podporou služby Nájsť.

Aktuálna cena slúchadiel AirPods Pro

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať