Toto majú byť kľúčové špecifikácie radu Samsung Galaxy S22. Ako to bude s grafikou od AMD?

Očakáva sa, že smartfóny poženie nový čipset Exynos 2200 s grafickým procesorom od spoločnosti AMD. A hoci to tak aj bude, údajne bude treba rátať s komplikáciami.

Aj keď nás od predstavenia nového radu vlajkových lodí od Samsungu, menovite Galaxy S22, delí ešte mnoho mesiacov, už teraz sa začíname dozvedať prvé kľúčové informácie ohľadom ich výbavy. Najnovší únik, o ktorý sa postaral informátor @FrontTron prostredníctvom Twitteru, hovorí o kapacite batérií, o fotoaparátoch, o displejoch a dokonca aj o procesoroch. Upozornil naň server Android Authority.

Galaxy S22: Displeje

Začneme displejmi. Aj budúci rok bude základný Galaxy S22 najmenším modelom z trojice. Konkrétne ponúkne LTPS panel s uhlopriečkou 6,06 palca. Prostredný súrodenec, Galaxy S22+, ponúkne LTPS displej o veľkosti 6,55 palca a najvýkonnejší model v podobe Galaxy S22 Ultra dorazí s 6,81-palcovým panelom, ktorý bude obohatený o LTPO vrstvu. Poputuje selfie snímač pod displej ako pri Galaxy Z Fold3? Vraj nie.

Galaxy S22: Fotoaparáty

Čo sa týka optiky, S22 a S22+ dostanú do vienka 50 Mpx hlavný snímač, ktorému bude sekundovať 12 Mpx širokouhlý senzor a 12 Mpx teleobjektív. S22 Ultra ponúkne oveľa väčší 108 Mpx hlavný snímač, dva 12 Mpx teleobjektívy a 12 Mpx širokouhlý senzor. Zostava najvýkonnejšieho (a najdrahšieho) variantu má zahŕňať aj laserové automatické zaostrovanie.

Galaxy S22: Batérie

Ďalej tu máme batérie. A žiaľ, v tomto smere to vyzerá, že sa nedočkáme ktovieakých inovácií. Zatiaľ čo S22 a S22+ dostannú 3 800 mAh a 4 600 mAh batériu, S22 Ultra bude energiu čerpať z až 5 000 mAh batérie. V tomto smere si pôvodné číslo udržal len posledný spomenutý model. Pri zvyšku hovoríme poklese, nakoľko S21 a S21+ disponujú 4 000 mAh a 4 800 mAh batériou.

Galaxy S22: Procesor(y)

Na zozname ostali už len procesory. Očakáva sa, že smartfóny poženie nový čipset Exynos 2200 s grafickým procesorom od spoločnosti AMD. A hoci to tak aj bude, údajne bude treba rátať s komplikáciami. Informátor totiž tvrdí, že dostupnosť variantov s čipsetom Exynos bude výrazne obmedzená, čo znamená, že na väčšine trhov sa budú predávať verzie s čipsetom Snapdragon 898 od Qualcommu. Pri tých však úlohu GPU zohrá Adreno, nie AMD. Či je medzi týmito trhmi aj Európa, nevieme.