iphone 13 Pro

DxOMark otestoval nový iPhone 13 Pro a 13 Mini, výsledky sú skvelé

Smartfóny excelujú v zázname videa, statické fotky ale nepodceňujú.

Francúzsky expertný portál DxOMark skúmajúci kvalitu a schopnosti (nielen) fotoaparátov mobilných zariadení zameral svoju pozornosť na nový iPhone 13 Pro a jeho menšieho súrodenca iPhone 13 Mini. V rámci svojho testovacieho protokolu zistil, že na záznamovú techniku oboch smartfónov sa môžu spoľahnúť i náročnejší zákazníci.

iPhone 13 Pro patrí, aspoň podľa výsledkov DxOMark, medzi najlepšie smartfóny súčasnosti pre tvorbu fotografií a videí. Od recenzentov obdržal celkové hodnotenie 137 bodov, čím sa zaradil na 4. miesto hneď za čínskou konkurenciou v podobe Huawei P50 Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra a Huawei Mate 40 Pro+.

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou iPhone 12 Pro sú fotky vyhotovené novou „trinástkou“ detailnejšie. Prínosom je tiež teleobjektív s väčším rozsahom priblíženia (3x) a vylepšené podanie farieb a kontrastu pri určitých typoch scén, napríklad pri portrétoch.

iphone 13 pro
Foto: DxOMark

Lepší zoom je vítaný, iPhone 13 Pro ale stále nemôže konkurovať smartfónom, ktoré sú vybavené objektívom s konštrukciou periskopu a teda väčším rozsahom priblíženia. Ak vás baví video, iPhone 13 Pro je špičkou priemyslu. Za kvalitu video záznamu obdržal hodnotenie 119 bodov, čím prekonal všetky doteraz hodnotené smartfóny.

Autori vyzdvihli mimoriadne široký dynamický rozsah, automatické zaostrovanie a zlepšené mapovanie tonality farieb.

iPhone 13 Mini

Výsledky hodnotenia fotografických schopností smartfónu iPhone 13 Mini sú možno ešte zaujímavejšie. Najmenší model z portfólia Apple je lacnejší než prémiová verzia 13 Pro či nebodaj 13 Pro Max. Napriek tomu zákazník dostane výkonné kamery.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Celkové skóre 130 bodov posadilo iPhone 13 Mini v rebríčku DxOMark na 11. miesto. Prvé priečky to nie sú, no tohtoročná Mini novinka obdržala rovnaké celkové hodnotenie ako vlaňajší iPhone 12 Pro Max. Model 12 Pro Max dosiahol lepšie čísla v priblížení obrazu, čo je však prirodzené, keďže disponuje objektívom navyše s 2,5-násobným zoomom.

iphone 13 Mini
Foto: DxOMark

iPhone 13 Mini minuloročný top-end od Apple ale prekonáva vo videu. Hodnotenie 117 bodov z neho robí jednen z najlepších smartfónov pre natáčanie videí. Pre porovnanie, 117 bodov za video dostal aj prémiový Xiaomi Mi 11 Ultra, ktorý sa nachádza na celkovej druhej priečke v rebríčku. Prvý Huawei P50 Pro je v rámci videa ešte o jeden bod horší.

Pokiaľ vás zaujímajú podrobnosti, správu z testovania aj s ukážkovými zábermi nájdete na webe DxOMark TU (13 Pro) a TU (13 Mini). Úplný hodnotiaci rebríček si môžete pozrieť na tejto adrese.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať