Tensor od Google: Výkon taký veľký, že sa ho bojí najvýkonnejší Snapdragon aj Exynos

Google pripravuje niečo skutočne špeciálne.

Google už v októbri plánuje predstaviť nové smartfóny radu Pixel 6, ktoré nebude poháňať „bežný“ čipset ako doteraz, ale nový, výrazne výkonnejší čip Tensor. To, čo všetko ponúkne, je zatiaľ tajomstvom, no niečo málo o ňom predsa len vieme.

Za jeho výrobu bude ručiť Samsung, ktorý ho bude vyrábať svojím 5 nm výrobným procesom. S ďalšími informáciami prišiel čínsky informátor Digital Chat Station. Hneď na prvý pohľad je zjavné, že pôjde o niečo veľmi, veľmi zaujímavé.

Ak sa správa od informátora potvrdí, máme sa na čo tešiť. Tensor od Google totiž výkonom hravo môže prekonať nielen Exynos 2100 od Samsungu, ale aj špičkový Snapdragon 888 od spoločnosti Qualcomm.

Súčasťou Tensoru majú byť dve supervýkonné jadrá Cortex-X1 s taktom 2.8 GHz, ktorým budú pomáhať dve výkonné jadrá Cortex-A78 s taktom 2.25 GHz. Výbavu majú dopĺňať štyri úsporné jadrá Cortex-A55 s taktom 1.8 GHz. O grafický výkon sa postará čip Mali-G78.

Špecifikácia nového procesoru teda vyzerá viac než zaujímavo a môže zamiešať kartami na poli mobilných zariadení. Teraz nám už neostáva robiť nič iné, ako počkať si na oficiálne predstavenie.

To má prebehnúť už v polovici budúceho mesiaca. Všetky bližšie informácie vám prinesieme hneď, ako to bude možné.