google fotky

Google One získal novú tarifu, poteší len náročnejších používateľov

Google vyplnil skok medzi 2 TB a 10 TB predplatným.

Používatelia Google aplikácií a služieb majú k dispozícii 15 GB voľného priestoru, ktorý sa zdieľa medzi Diskom, Gmailom, Fotkami a ďalšími nástrojmi. Kto potrebuje viac miesta v cloude, dostane sa k nemu cez predplatné Google One.

Google One toho ponúka viac, ako len rozšírenie miesta v cloude. Za mesačný alebo ročný poplatok zákazník získa rýchlejší prístup k technickej podpore, využívať môže integrovanú VPN službu, zdieľanie časti úložiska s rodinou alebo rôzne zľavy, napríklad na obsah v obchode Play.

Niektoré benefity sú dostupné iba vo vybraných krajinách, v našich končinách hrá hlavnú úlohu najmä možnosť nafúknuť miesto v cloude pre všetok digitálny obsah, ktorý prúdi cez ekosystém Google a pripojené zariadenia.

Ponuka predplatného Google One je pomerne rozumná, obsahovala však jednu dieru. 100 GB miesta navyše je dostupných iba za 1,99 eur mesačne. 200 GB je poruke za 2,99 eur mesačne a také 2 TB za 9,99 eur mesačne. Pri úhrade na 12 mesiacov dopredu zákazník ušetrí približne 16 – 17 %.

google one
Foto: Red.

Dostupné sú aj veľkoobjemové kapacity 10, 20 a 30 TB. Chýbalo však niečo medzi 2 TB a 10 TB tarifou. Google medzeru zaplátal novou úrovňou predplatného s objemom 5 TB. Mesačne stojí 24,99 eur, respektíve 249,99 eur na ročnej báze.

Ako vieme, spoločnosť Google už neposkytuje možnosť bezplatného zálohovania fotografií. 15 GB je na všetky tie fotky a videá málo, skôr či neskôr na limit cloudu asi natrafí každý.

Pokiaľ sa zákazník aplikácie Fotky vzdať nechce a žiadna cloudová alternatíva mu nevyhovuje (napr. One Drive od Microsoftu), predplatnému v Google One sa zrejme nevyhne. Jednotlivé tarify si môžete prezrieť TU.