Gigantický úspech: Apple predal už 2 miliardy smartfónov iPhone!

iPhone je nepochybne jedným z najpopulárnejších produktov od Apple. Jeho prvá verzia bola predstavená 9. januára v roku 2007, a to nikým iným ako slávnym Steveom Jobsom.

Spoločnosť Apple prekonala ďalší významný míľnik. Nová analytická správa, na ktorú upozornil server 9to5Mac, tvrdí, že americký gigant predal už viac ako 2 miliardy smartfónov iPhone.

iPhone je nepochybne jedným z najpopulárnejších produktov od Apple. Jeho prvá verzia bola predstavená 9. januára v roku 2007, a to nikým iným ako slávnym Steveom Jobsom. V tom čase išlo o absolútnu špičku – telefón s dotykovým displejom, fotoaparátom a okrem iného aj možnosťou prehliadania internetu. Čo viac si človek mohol priať?

Steve Jobs má aj takmer 10 rokov po svojej smrti obrovský vplyv na Apple a všetky jeho činy. Je to práve jeho filozofia, vďaka ktorej Apple zarába obrovské čiastky a zaraďuje sa medzi najbohatšie firmy vôbec.

V jednoduchosti je krása

V roku 1985 Jobs z viacerých dôvodov opustil Apple. Keď sa v roku 1997 vrátil, oslavne zlikvidoval príliš komplikované rady vtedajších počítačov Mac, a to so slovami, že chce jeden obyčajný stolný počítač, jeden obyčajný prenosný počítač, jeden profesionálny stolný počítač a jeden profesionálny prenosný počítač. Pripomína vám to niečo? Áno, podobne to vyzerá aj s dnešnými radmi smartfónov iPhone. Máme dva bežné modely, z ktorých jeden je o niečo kompaktnejší, a dva profesionálne modely, z ktorých je taktiež jeden kompaktnejší.

Samozrejme, štruktúra portfólia firmy nie je dnes rovnaká ako pred 24 rokmi. Nenároční užívatelia si môžu nový iPhone zaobstarať za približne 450 €, konkrétne model iPhone SE (2020). Naopak, tí náročnejší, ktorí chcú to najlepšie z najlepšieho, môžu zaplatiť až 1 829 € za najprešpikovanejší iPhone 13 Pro Max.

Prečo Apple neoslavuje?

Prečo Apple neoslávil dosiahnutie tak významného míľnika? Podľa asymco.com je to sčasti preto, lebo Apple prestal vykazovať kusové dodávky, no z veľkej časti aj preto, lebo 2 miliardy jednoducho neznejú tak pútavo ako 1 miliarda. Keď už čísla stúpajú do tak astronomických hodnôt, dochádza k znecitliveniu.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

Či už ste fanúšikom spoločnosti alebo nie, treba uznať, že Apple vie čo robí a že to robí dobre. Predsa len by nebol tam, kde je teraz, keby robil zlé rozhodnutia. No nie?

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať