iphone

Natáčanie 4K ProRes videa na iPhone 13: Každých 60 sekúnd spotrebuje 6 GB úložiska

Už teda chápeme, prečo sa Apple tento rok rozhodol navýšiť minimálnu aj maximálnu kapacitu úložiska vo svojich smartfónoch.

iPhone 13 aj tento rok priniesol v rámci fotografie nemalé hardvérové i softvérové vylepšenia. Dočkali sme sa nových senzorov, ktoré vďaka svojim kapacitám dokážu vytvárať vysoko kvalitné snímky a videá. A čo sa týka softvéru, v tomto ohľade Apple uviedol napríklad funkciu ProRes.

ProRes je vysoko kvalitný formát pre natáčanie videí. Na modeloch iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max si ho dokonca užívatelia môžu vychutnať aj v nádhernom 4K rozlíšení, čo zaručí tú najlepšiu kvalitu výsledného záberu alebo záberov. Je tu však jeden háčik, a to množstvo miesta, ktoré si táto možnosť pýta.

Verzie iPhone 13 so 128 GB interného úložiska sú v rámci režimu ProRes limitované na rozlíšenie 1080p. Vyššie modely prichádzajú dokonca aj v konfigurácii s 1 TB úložiska, a to z veľmi dobrého dôvodu. Len jedna minúta 4K videa v režime ProRes totiž zaberie až 6 GB úložného priestoru. Informuje o tom server iMore odvolávajúci sa na príspevok Raya Wonga na sieti Twitter.

Nároční užívatelia, náročné funkcie

Režim ProRes má byť spolu s funciou SharePlay dostupný niekedy počas jesene. Skutočne ide o vychytávku, o ktorú sa budú zaujímať len náročnejší, respektíve vášniví milovníci kvalitného videa. Pre tých, ktorí natáčajú videá aj prostredníctvom profesionálnych kamier, nie sú vysoké požiadavky na úložisko ničím novým. Pripomeňme však, že profesionálne kamery zapisujú záznamy na pamäťové karty, iPhone si musí vystačiť sám so sebou.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Už teda chápeme, prečo sa Apple tento rok rozhodol navýšiť minimálnu aj maximálnu kapacitu úložiska vo svojich smartfónoch. Spomenutá náročnejšia skupina užívateľov zrejme bude nútená siahnuť po vyšších konfiguráciach, pričom maximálnou ponukou je už spomenuté prevedenie s 1 TB ROM. To však aj niečo stojí. Za iPhone 13 Pro s 1 TB úložiskom si zaplatíte 1 729 €, pričom highend model iPhone 13 Pro Max s rovnakou kapacitou vás vyjde na astronomických 1 829 €.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať