Česká polícia rieši netradičný prípad: Hráča CS:GO okradli o nôž v hodnote vyše 1 000 €

Konkrétne 1 153 €.

Kriminalita si nájde cestu všade. Výnimkou dokonca nie sú ani počítačové hry, najmä tie s obrovskými masami hráčov a možnosťou obchodovania. Jednou takou hrou je napríklad populárna strieľačka CS:GO, ktorá sa pred pár dňami stala predmetom vyšetrovania českej polície.

Hráč CS:GO sa rozhodol predať svoj vzácny skin na nôž, ktorého hodnota dosahovala hranice až 30 000 českých korún (cca 1 153 eur). Netrvalo dlho a pre svoj cenný úlovok našiel zákazníka. Ten však nikdy nemal v úmysle za nôž čestne zaplatiť. Na kuriózny prípad upozornil český portál Profigamers.cz.

S vlastníkom skinu na nôž uzavrel dohodu, ktorá spočívala v tom, že mu najskôr zaplatí zálohu 4 000 českých korún (cca 153 eur). Sľúbil, že zvyšnú čiastku doplatí po tom, ako dostane nôž do svojich rúk.

Krádež v CS:GO
FOTO: Polícia ČR (tydenikpolicie.cz)

Polícia krádež v CS:GO prešetruje ako podozrenie zo spáchania podvodu

Predávajúci na túto dohodu pristúpil, no bola to chyba. Zálohu obdržal, nôž odoslal, no zvyšných peňazí sa nikdy nedočkal. Podvodník okamžite prerušil všetky spôsoby komunikácie, čo eventuálne k mužovmu rozhodnutiu kontaktovať políciu. Tá celý prípad prešetruje ako podozrenie zo spáchania podvodu.

TIP REDAKCIE
Apple, Google aj TikTok musia v Rusku otvoriť pobočky. Miestny úrad sa vyhráža reštrikciami

Ak sa aj vy plánujete angažovať alebo sa už angažujete v in-game biznise, buďte opatrní. Uvedený prípad je totižto len jedným zrnkom na púšti s hernými podvodmi. Vždy sa uistite, že máte viac ako jeden spôsob komunikácie so zákazníkom/predávajúcim, zistite si o ňom, čo najviac viete a až keď si budete naozaj istí, potom pristúpte na dohodu. Samozrejme, podvodu sa nikdy nedá 100-percentne predísť, no môžete to riziko aspoň zredukovať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať