tiktok

TikTok navýši maximálnu dĺžku videí na 5 minút. Chystajú sa aj TikTok Stories

Aktuálna verzia TikToku umožňuje nahrávať videá o maximálnej dĺžke 3 minúty. Tento strop bol spoločnosťou nastavený v decembri minulého roku.

Celosvetovo obľúbená sociálna sieť TikTok má do svojej aplikácie už čoskoro uviesť vylepšenie, ktoré predĺži maximálnu dĺžku videí na 5 minút. Novinka sa aktuálne testuje v okruhu nízkeho počtu užívateľov, píše 9to5Mac.

Aktuálna verzia TikToku umožňuje nahrávať videá s maximálnou dĺžkou 3 minúty. Tento strop bol spoločnosťou nastavený v decembri minulého roku. Poniektorým užívateľom a predovšetkým tvorcom však zrejme tento časový úsek nestačil. Aj keď na platforme výrazne prevažujú kratšie videá, nájdu sa aj takí, ktorí preferujú dlhšie záznamy príbehového charakteru.

Ako prvý na navýšenie maximálnej dĺžky videí upozornil Matt Navarra prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Dokazuje to priloženou snímkou.

TikTok funkciu sprístupňuje len pre veľmi nízky počet užívateľov. Tým vylosovaným sa v prostredí aplikácie zobrazí notifikácia, ktorá potvrdzuje, že na platformu je odteraz možné nahrávať videá o dĺžke najviac 5 minút.

Tu ale zrejme hranice neskončia. Niektorým užívateľom sa totiž podarilo nahrať videá aj dlhé až 10 minút. Môže to znamenať, že spoločnosť sa stále nezhodla na konkrétnom maximálnom limite. Pre tentokrát je to 5 minút, o pár mesiacov to môže byť aj dvojnásobok.

Toto nie je prvý náhľad na chystané funkcie pre TikTok, ktorý nám Navarra poskytol. Začiatkom tohto mesiaca informoval o TikTok Stories, respektíve funkcii, ktorá bude fungovať veľmi podobne ako všetkým známe Instagram Stories. Spoločnosť neskôr potvrdila, že na takejto možnosti skutočne pracuje, no zatiaľ neudala ani len približný dátum, kedy by sa mohla stať súčasťou stabilnej verzie aplikácie.