rivian R1T

Elektrický Rivian R1T sa terénu nezľakne, ukazujú videá šéfa automobilky

RJ Scaringe si zajazdil v arizonskej divočine.

Rivian R1T je jedným z najočakávanejších elektromobilov, ktorý by sa mal začať predávať v najbližších mesiacoch. Pandémia nového koronavírusu plány automobilky zdržala, preto si na nový elektromobil možno počkáme trochu dlhšie.

Rivian R1T bol predstavený ešte v roku 2018. Okrem toho výrobca pripravuje aj SUV s označením R1S a elektrické dodávky, ktoré využije pri doručovaní tovaru Amazon. Ten je mimochodom jedným z investorov, ktorí spoločnosť Rivian podporili.

rivian R1T
Pickup Rivian R1T

Pickup R1T už od prvého predstavenia pôsobí tak, že sa bude v náročnom teréne cítiť ako doma.

Pohon všetkých kolies, štyri elektromotory (každý na jednom kolese), vysoký krútiaci moment a výkon od 300 do 560 kW (podľa verzie) by si mal v kombinácii s dostatočnou svetlou výškou a odolným podvozkom poradiť aj s ťažším terénom.

Ako to môže v praxi vyzerať ukazujú videá šéfa automobilky RJ Scaringea, ktorý ich zverejnil vo svojom profile na sociálnej sieti Twitter. Všimol si ich portál The Next Web.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

Vo videách, ktoré nájdete nižšie, uvidíte jazdu po blate a snehu, ale aj prudké stúpanie a klesanie vozidla na klzkom kamenistom povrchu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať