rivian R1T

Elektrický Rivian R1T sa terénu nezľakne, ukazujú videá šéfa automobilky

RJ Scaringe si zajazdil v arizonskej divočine.

Rivian R1T je jedným z najočakávanejších elektromobilov, ktorý by sa mal začať predávať v najbližších mesiacoch. Pandémia nového koronavírusu plány automobilky zdržala, preto si na nový elektromobil možno počkáme trochu dlhšie.

Rivian R1T bol predstavený ešte v roku 2018. Okrem toho výrobca pripravuje aj SUV s označením R1S a elektrické dodávky, ktoré využije pri doručovaní tovaru Amazon. Ten je mimochodom jedným z investorov, ktorí spoločnosť Rivian podporili.

rivian R1T
Pickup Rivian R1T

Pickup R1T už od prvého predstavenia pôsobí tak, že sa bude v náročnom teréne cítiť ako doma.

Pohon všetkých kolies, štyri elektromotory (každý na jednom kolese), vysoký krútiaci moment a výkon od 300 do 560 kW (podľa verzie) by si mal v kombinácii s dostatočnou svetlou výškou a odolným podvozkom poradiť aj s ťažším terénom.

Ako to môže v praxi vyzerať ukazujú videá šéfa automobilky RJ Scaringea, ktorý ich zverejnil vo svojom profile na sociálnej sieti Twitter. Všimol si ich portál The Next Web.

Vo videách, ktoré nájdete nižšie, uvidíte jazdu po blate a snehu, ale aj prudké stúpanie a klesanie vozidla na klzkom kamenistom povrchu.

Total
3
Zdieľaní