Exkluzívny mikrodom s rozprávkovým výhľadom? Ecocapsule nájdete už aj vo švajčiarskych Alpách

V prípade švajčiarskych Álp vás jedna noc v Ecocapsule vyjde na takmer 700 švajčiarkych frankov, čo v prepočte vychádza na 647 eur.

Vedeli by ste si predstaviť dovolenku, počas ktorej by ste prebývali v malom, no šikovnom mikrodome na vrchole majestnátnych hôr? Presne to totiž po novom ponúka Nice Architects, slovenská spoločnosť vyrábajúca mobilné domčeky Ecocapsule. Disponujú malou kuchyňou, spálňou, úložným priestorom a dokonca aj kúpelňou. A to najlepšie? Sú šetrné k životnému prostrediu.

Mikrodomy nepochybne patria medzi najzaujímavejšie projekty slovenského technologického priemyslu. Spoločnosť Nice Architects ich donedávna len vyrábala a predávala, no po novom sa rozhodla si niektoré vyrobené kusy ponechať, aby ich mohla poskytovať na prenájom.

Prenajímateľ však musí spĺňať niekoľko podmienok. Ako píše český server CzechCrunch, mikrodom si môžu prenajať majitelia exkluzívnych lokalít s vysoko kvalitným servisom. Preto mikrodom Ecocapsule možno nájsť napríklad na švajčiarskej hore Titlis, ktorá sa týči do výšky až 3 238 metrov. S domčekom sa samozrejme spája aj súkromná terasa a predovšetkým nádherný výhľad na majestátne Alpy.

Noc v Ecocapsule na vrchole švajčiarskej hory vás vyjde na necelých 650 €

Koľko takýto zážitok stojí? Cena nie je jednotná, nakoľko si ju určujú prenajímatelia kapsúl. V prípade švajčiarskych Álp vás jedna noc v Ecocapsule vyjde na takmer 700 švajčiarkych frankov, čo v prepočte vychádza na 647 eur. Či je to veľa alebo málo už ponecháme na vás.

Ako sa ale Ecocapsule vôbec dostala na tak vysoké miesto? Kamiónom a vrtuľníkom. Kapsula v kamióne strávila cestu zo Slovenska do Švajčiarska. Pod alpami bola zavesená na vrtuľník so skúseným pilotom, ktorý ju vyniesol do výšky viac ako 3 000 m. n. m. Tu už ju stačilo len správne usadiť, skultúrniť a poskytnúť prvým turistom.