moto G60s

Moto G60s prichádza na Slovensko, láka na veľkú batériu a 50 W nabíjanie

Jeden z najlacnejších smartfónov so 120 Hz displejom.

Spoločnosť Motorola predstavila pred pár dňami nový model smartfónu Moto G60s. Výrobca teraz potvrdzuje, že sa mobilná novinka bude predávať aj u nás. Na slovenský trh sa dostane v druhej polovici septembra s relatívne priateľskou štartovacou cenou 249 eur.

Moto G60s je typickým reprezentantom obľúbenej série cenovo dostupnejších zariadení Moto G. Ani v tomto prípade zákazník nepríde o dlhú výdrž na jedno nabitie (5000 mAh), navyše podporenú rýchlym nabíjaním TurboPower s výkonom 50 W. Motorola tvrdí, že 12 minút nabíjania doplní energiu na 12 hodín prevádzky.

O výkon sa stará 12 nm čipset Helio G95 z dielne MediaTeku, 4/6 GB RAM a rozšíriteľné 128 GB úložisko. Obsah zobrazí 6,8” LCD displej Max Vision s FHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Jas obrazovky stúpol o 25 percent, čo by malo zabezpečiť lepšiu čitateľnosť na priamom slnku.

G60s
Motorola Moto G60s

Na zadnej strane sídlia celkovo štyri objektívy, za ktorými sa ukrýva 64 Mpx hlavný snímač obrazu s technológiou QuadPixel, režimom Night Vision a svetelnosťou f/1,7.

Sekunduje mu ultraširoký fotoaparát so 118º zorným poľom. Disponuje 8 Mpx rozlíšením a svetelnosťou f/2.2. Zostavu uzatvára 5 Mpx makro fotoaparát s clonou f/2,4 a 2 Mpx snímač hĺbky ostrosti (f/2,4) určený pre tvorbu portrétových fotografií.

Novinkou je duálny režim snímania, ktorý umožňuje nahrávať video alebo fotografovať pomocou zadného a predného fotoaparátu súčasne.

g60s
Motorola Moto G60s

Moto G60s ďalej ponúka Bluetooth 5.0, NFC, GPS, hybridný Dual SIM slot, 3,5 mm konektor pre slúchadlá, snímač odtlačkov, operačný systém Android 11 so zabezpečením ThinkShield alebo sadu známych Moto akcií.

Smartfón nie je vodotesný, budúcim zákazníkom musí stačiť vodu odpudzujúci dizajn. Moto G60s znesie iba mierne poliatie vodou alebo slabý dážď. V tele sa našlo miesto aj na dedikované tlačidlo slúžiace na aktiváciu digitálnej asistencie od Google. Smartfón inak váži 212 gramov, a to pri hrúbke 9,6 milimetra. Vysoký je 169,7 milimetra a široký 75,9 milimetra. 

Na Slovensku sa budú predávať dve farebné verzie – modrá a zelená.