Na palube lietadla sa vznietil Samsung Galaxy A21, museli ho evakuovať

128 pasažierov a 6 členov personálu bolo prevezených autobusom na terminál. Nedošlo ku žiadnym vážnym zraneniam

Samsung má na krku ďalší telefón v plameňoch. Posádka pondelkového letu číslo 751 spoločnosti Alaska Airlines musela predčasne opustiť lietadlo po tom, ako začalo horieť zariadenie, ktoré hovorca Port of Seattle, firmy spravujúcej miestne letisko a prístav, neskôr označil za Samsung Galaxy A21.

Hovorca poznamenal, že zariadenie bolo po uhasení poškodené natoľko, že ho nebolo možné identifikovať. Bližšie podrobnosti poskytol až jeho majiteľ. “Z pohľadu na ostatky zariadenia sme nevedeli nič potvrdiť.”

Telefón uhasili izolačným vakom

Personálu lietadla sa našťastie podarilo požiar uhasiť, a to pomocou izolačného vaku. Dym bol však natoľko silný, že musel byť zahájený evakuačný protokol. Celý incident sa našťastie odohral až po pristátí lietadla v cieľovej destinácii, konkrétne na letisku Seattle-Tacoma. 128 pasažierov a 6 členov personálu bolo prevezených autobusom na terminál. Nedošlo ku žiadnym vážnym zraneniam, píše MacRumors.

Podľa všetkého ide (zatiaľ) o jedinečný prípad. Pripomína však škandál z roku 2016, kedy Samsung musel z trhu stiahnuť svoj Galaxy Note 7, ktorý počas nabíjania v niektorých prípadoch dokonca aj vybuchoval. Následkom toho bolo zariadenie zakázané všetkými americkými aerolinkami.

Pevne veríme, že táto história sa už nebude opakovať.