GoPro Hero 9 Black: 5K video, väčšia batéria, účinnejšia stabilizácia a vyššia cena

Približne po roku vyrukovala značka GoPro s novou generáciou svojho kľúčového produktu, akčnou kamerou Hero 9 Black. Pre fanúšikov akčných záberov si výrobca pripravil niekoľko vylepšení.

Približne po roku vyrukovala značka GoPro s novou generáciou svojho kľúčového produktu, akčnou kamerou Hero 9 Black. Pre fanúšikov akčných záberov si výrobca pripravil niekoľko vylepšení.

GoPro Hero 9 Black nepredstavuje len kozmetickú medziročnú aktualizáciu. Prináša vylepšenia takmer vo všetkých smeroch. Od dlhšej výdrže na jedno nabitie a vyššieho rozlíšenia, až po dokonalejšiu stabilizáciu videa, vymeniteľnú šošovku a farebný sekundárny LCD displej.

Áno, kamera je kvôli týmto inováciám zase o niečo drahšia. Vzhľadom na ich prínos sa ale dá vyššia cena ospravedlniť. GoPro je jednoducho špičkou v segmente akčných kamier, kde ponúka to najlepšie.

GoPro Hero 9 Black

Rozlíšenie statických snímok stúplo z pôvodných 12 Mpx na 20 Mpx. V prípade videa budú tvorcovia obsahu pracovať s 5K rozlíšením, aj keď iba pri snímkovaní 30 FPS. Kto bude chcieť viac snímok za sekundu a tým pádom plynulejšie zábery, zvolí 4K rozlíšenie pri 60 FPS.

Batéria je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou kamery objemnejšia o 40 percent. Je vymeniteľná a má kapacitu 1720 mAh. Celková výdrž na jedno nabitie by mala byť o 30 percent dlhšia.

Foto: GoPro

Zmeny sa tiež dotkli obrazovky, presnejšie obrazoviek. Tá zadná je o niečo väčšia, má uhlopriečku 2,27-palca. Predný LCD displej je po novom farebný (1,4-palca).

Vývojári ešte viac zdokonalili už tak výbornú stabilizáciu obrazu HyperSmooth 3.0, ako aj časozberný režim TimeWarp 3.0. Novinkou je automatické udržiavanie horizontálnej úrovne alebo plánované spustenie záznamu.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!
Foto: GoPro

Jednoducho nastavíte čas a dátum, kedy má kamera začať automaticky nahrávať. Ideálne napríklad pre východy slnka alebo časozberné videá nočnej oblohy. GoPro Hero 9 Black je kvôli novému hardvéru o niečo väčšia a ťažšia.

Stále sa k nej dá pripojiť rôzne príslušenstvo ako mikrofón, externý displej, veľké LED svetlo, rukoväť a podobne (40 typov príslušenstva). Zaujímavo vyzerá Max Lens, vymeniteľná šošovka so širším zorným poľom, ktorá sa predáva samostatne za 99,99 eur.

Hero 9 Black
Foto: GoPro

Telo kamery je odolné voči vode do hĺbky 10 metrov. Výhodou je, že mu nerobí problém ani slaná voda. Znesie aj chlad a nešetrné zaobchádzanie.

Podľa oficiálnej stránky výrobcu stojí akčná kamera Hero 9 Black ako samostatný celok 479,99 eur. V kombinácii s ročným predplatným GoPro Plus je však vychádza výhodnejšie. Balíček stojí 379,98 eur – 329,99 eur za kameru a 49,99 eur za ročné predplatné GoPro Plus.

Služba ponúka neobmedzený priestor pre zálohovanie v cloude, zľavy na príslušenstvo alebo prémiový servis. Ako sme si už pri tejto značke zvykli, výrobca si pri príležitosti predstavenia Hero 9 Black pripravil famózne video, ktoré prezentuje schopnosti novej kamery a jej kľúčové vlastnosti.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať