POZOR: Týchto 8 klamlivých aplikácií potajomky okráda ľudí. Okamžite si ich odinštalujte!

Na aplikácie upozornili špičkoví experti. Odporúčajú, aby ste si ich čo najskôr odinštalovali.

Kryptomenový priemysel, ak sa tak dá nazvať, je v kurze. Do obchodovania s virtuálnymi menami sa s vidinou rýchleho zbohatnutia pustili mnohí, čo samozrejme využívajú aj digitálni podvodníci. Ako od neobozretných používateľov vylákať peniaze? No predsa pomocou klamlivej aplikácie.

Spoločnosť TrendMicro vo svojom najnovšom blogu upozorňuje na 8 škodlivých aplikácií, ktoré si predrali cestu do obchodu Play. Google tieto aplikácie z knižnice obchodu už odstránil, je však možné, že si ich medzičasom niekto stiahol do smartfónu. A mal by ich čo najskôr odinštalovať.

Uvedené aplikácie sa tvárili ako nástroje na ťažbu kryptomien. Používateľom sľubovali dosiahnutie vysokých ziskov výmenou za investovanie do cloudových ťažobných platforiem. Po inštalácii predmetných aplikácií však zo smartfónu žiadne peniaze vypadávať nezačali.

aplikácie
Ilustr. foto: quoteinspector.com

Namiesto toho na používateľov vychrlili množstvo reklamy a snažili sa ich presvedčiť, aby si aktivovali predplatné vo výške 15 dolárov mesačne. Za tieto peniaze mali dostať väčšiu ťažobnú kapacitu, z čoho mali plynúť vyššie zisky. Prirodzene, išlo o podvod. Používatelia nič hodnotné nezískali.

Problémové aplikácie

  • BitFunds – Crypto Cloud Mining
  • Bitcoin Miner – Cloud Mining
  • Bitcoin (BTC) – Pool Mining Cloud Wallet
  • Crypto Holic – Bitcoin Cloud Mining
  • Daily Bitcoin Rewards – Cloud Based Mining System
  • Bitcoin 2021
  • MineBit Pro – Crypto Cloud Mining & btc miner
  • Ethereum (ETH) – Pool Mining Cloud

Aj v tomto prípade platí, že by mali používatelia pred stiahnutím neznámej aplikácie venovať pozornosť jej hodnoteniam. Sekcia s komentármi je prvým miestom, kde natrafia na varovanie pred škodlivosťou, podvodom či nesprávnou funkčnosťou aplikácie.

Aj keď Google z obchodu Play klamlivé aplikácie odstránil, to neznamená, že sa v ňom nenachádzajú ďalšie. Skôr naopak. Možnosť dosiahnuť vysoký zisk rýchlo a bez väčšej námahy oslepuje, nenechajte sa obalamutiť kryptomenovými aplikáciami, ktoré vznikajú ako huby po daždi.