diablo immortal

Diablo Immortal tento rok nepríde: Blizzard hlási zdržanie

Diablo pre mobily príde v prvom polroku 2022.

Písal sa rok 2018, keď spoločnosť Blizzard oznámila, že pre plánuje vydať mobilnú verziu legendárnej hry Diablo. Titul Diablo Immortal pre Android a iOS vtedy predstavil na podujatí BlizzCon 2018, pričom nezaujal len fanúšikov, ale aj kritikov.

Diablo Immortal je rozhodne očakávanou hrou. Už do začiatku bolo jasné, že si na ňu budú musieť hráči nejaký čas počkať. Aktualizácie sme sa dočkali v novembri roku 2019, opäť na podujatí BlizzCon. Blizzard v tom čase oznámil, že pokročil vo vývoji hry a divákom ukázal nové video, ktoré zobrazovalo niektoré herné lokácie, hrdinov a celkovú hrateľnosť.

Dozvedeli sme sa napríklad, že prioritu dostane hra pre viacerých hráčov, ktorí sa budú môcť pohybovať v zdieľaných zónach a spolupracovať pri porážaní nepriateľov. Hrdinovia zo šiestich tried získajú rozličné zručnosti a schopnosti, ktoré sa budú dať vylepšovať pomocou artefaktov. Dejovo je hra zasadená do obdobia medzi titulmi Diablo II a Diablo III.

diablo immortal
Foto: Blizzard

Blizzard ani v roku 2019 nevedel potvrdiť, kedy sa hra dostane k záujemcom. Hovorilo sa o roku 2020, neskôr o roku 2021. Teraz je však jasné, ju tvorcovia nestihnú vydať ani v tomto roku.

Spoločnosť vo svojom blogu informuje, že na základe spätnej väzby od účastníkov zapojených testovacieho programu zlepšuje a upravuje niektoré prvky hry, čo si vyžiada čas.

Okrem obsahových zmien vývojári pripravujú podporu pre herné ovládače, aby mohli používatelia hrať hru aj iným spôsobom ako len pomocou dotykovej obrazovky. Do prvej testovacej fázy sa zapojili desaťtisíce hráčov. Blizzard prezradil, že neskôr v tomto roku spustí ďalší obmedzený beta test, v ktorom budú zapracované zmeny vychádzajúce z aktuálnej spätnej väzby.

Blizzard je tentokrát konkrétnejší. V blogu uvádza, že hru plánuje vydať v prvej polovici roka 2022. Snáď sa mu podarí stanovený termín dodržať.