Diablo mieri do smartfónov: Blizzard predstavil mobilnú verziu RPG legendy!

Peklo sa vracia.

1

Americké vývojárske štúdio Blizzard oznámilo úplne novú hru. Tentokrát však nie pre osobné počítače, ale pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS. Počas momentálne prebiehajúceho podujatia BlizzCon 2018 sme sa dočkali titulu Diablo Immortal, ktorý prichádza zožrať všetok náš voľný čas.

Ide o takzvané MMOAG, inými slovami aj Massively Multiplayer Online Action Game, kde sa hráči ocitnú vo viac početných skupinkách, aby spoločne preskúmali temné zákutia starej katedrály. Počas dobrodružstva na nich čakajú dynamické príbehy, hordy nemŕtvych či démonov a epické finálne súboje s hlavnými oponentmi vrátane samotného Diabla, za ktoré dostanú sladkú odmenu nielen v podobe novej výzbroje.

Samotný dej bude orientovaný v čase niekde medzi Diablo 2: Lord of Destruction a Diablo 3. Ponuka herných postáv má spočiatku pozostávať zo šiestich možností. Na výber dostaneme mnícha, nekromancera, lovca démonov, barbara, križiaka (paladina) a aj mága.

K predstaveniu Diablo Immortal došlo počas každoročne organizovaného podujatia BlizzCon, kde sa stretávajú fanúšikovia hier z dielne štúdia Blizzard. Okrem tejto skvelej novinky tam padla ale zmienka aj o remaster verzii ďalšej veľkej legendy Warcraft 3, ktorá nám spôsobí nostalgické tornádo. Tento ďalší čerstvo oznámený titul nesie názov Warcraft Reforged a je určený pre osobné počítače, nie mobilné telefóny.

Predbežná registrácia

O konkrétnom dátume sprístupnenia mobilnej hry Diablo Immortal zatiaľ nepadlo ani jedno oficiálne slovo. Nedočkavci môžu momentálne akurát tak prejaviť predbežný záujem o betu. A to tak, že zaregistrujú svoj e-mail zo svojho Battle.net účtu a zároveň požiadajú o registráciu buď v App Store alebo Google Play Store. Podľa toho, aký operačný systém používajú.