mapy google

Mapy Google pre iOS dostávajú tmavý režim + ďalšie novinky!

Pribudli dva nové widgety a zdieľanie polohy v reálnom čase.

Aplikácia Mapy Google sa do tmavého kabáta prezliekla už skôr, neplatilo to však pre verziu aplikácie určenú pre smartfóny iPhone a tablety iPad. To sa teraz mení. Google pre The Verge potvrdil, že tmavý motív rozhrania sprístupní iOS používateľom postupne, v najbližších týždňoch.

Tmavý režim nie je jedinou novinkou v iOS verzii aplikácie Mapy Google. Používatelia si môžu na domácu obrazovku umiestniť dve nové mini aplikácie, takzvané widgety. Jeden z nich zobrazuje dopravnú situáciu v okolí miesta, kde sa nachádza používateľ.

mapy google
Foto: Google

Druhý widget zobrazí vyhľadávacie pole aplikácie Mapy, uložené miesta (práca, domov a pod.) a obľúbené lokality, napríklad reštaurácie a podobne. Tento widget funguje ako akýsi skratka, vďaka ktorej môžu používateľa okamžite pristupovať k preferovaným funkciám.

mapy google
Foto: Google

Zobrazenie konkrétnych skratiek nie je náhodné. Systém zohľadní umiestnenie používateľa, jeho záujmy a predchádzajúce vyhľadávania. Každý používateľ tak dostane widget ušitý na mieru.

Ďalšou praktickou novinkou je možnosť zdieľať aktuálnu polohu cez iMessage. Takýmto spôsobom môžete rodine alebo priateľom oznámiť, kde sa nachádzate, poprípade kedy približne prídete domov či na dohodnuté miesto.

mapy google
Foto: Google

V predvolenom nastavení sa bude aktuálna poloha zdieľať iba hodinu. Interval sa dá predĺžiť, a to až na tri dni. Pre zdieľanie aktuálnej polohy v reálnom čase musí používateľ v aplikácii iMessage ťuknúť na ikonu Máp Google.

Aj tieto funkcie bude Google sprístupňovať postupne. Stihnúť by to mal do konca augusta.