diablo II

Diablo II: Resurrected sa otvára pre hráčov. Beta bude dostupná tento mesiac

Konzoly aj počítače.

Diablo II: Resurrected ako remaster nesmierne populárnej hry z roku 2000 bude oficiálne vydaný 23. septembra 2021. Fanúšikovia si však budú môcť túto novinku zahrať skôr, už 20. augusta, informuje Blizzard vo svojom blogu.

Diablo II: Resurrected si budú môcť ako prví zahrať tí hráči, ktorí si hru predobjednali. Vývojári im ju sprístupnia od 13. augusta (od 19. hod.) do 17. augusta (do 19. hod.) Otvorená beta verzia pre všetkých záujemcov bude dostupná od 20. augusta.

Beta zostava obíde platformu Nintendo Switch. Fungovať bude na konzolách Xbox Series X/S, Xbox One, PS5, PS4 a samozrejme na počítačoch. Hráči si budú môcť vyskúšať aj hru pre viacerých hráčov naprieč rôznymi platformami.

Diablo II: Resurrected predstavil Blizzard na februárovom podujatí BlizzCon 2021. Hra dostane známe rozšírenia (aj Lord of Destruction) a množstvo prvkov z pôvodného titulu. Takmer identická má byť aj hrateľnosť. Titul sa však prezlečie do modernejšej grafiky a zjednoduší niektoré operácie, pribudne napríklad automatické zbieranie predmetov.

diablo II
Foto: Blizzard

Veľkou zaujímavosťou je, že do Diablo II: Resurrected si budú môcť hráči presunúť uloženú pozíciu z pôvodnej hry. To by malo v praxi znamenať, že môžu pokračovať v hraní tam, kde pred niekoľkými rokmi prestali.

Tajomstvom nie sú ani minimálne a odporúčané systémové požiadavky, nájdete ich v predchádzajúcom článku.

Blizzard intenzívne pracuje aj na mobilnej hre Diablo. Titul Immortal mal byť dostupný tento rok, no veci sa zmenili. Vývojári obdobie vydania hry presunuli na prvý polrok 2022. Zdržanie spôsobila spätná väzba od účastníkov zapojených testovacieho programu.

Tvorcovia na jej základe zlepšujú a upravujú niektoré súčasti hry, pracujú napríklad na podpore herných ovládačov.

Blizzard zažíva rušné obdobie. Popri finalizovaní očakávaných hier čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania, ktorého sa mali opakovane dopúšťať zamestnanci firmy. Krátko po medializovaní prípadu odstúpil z vedenia štúdia šéf J. Allen Brack.