instagram

Instagram uvádza nové nástroje pre komentáre a správy, bojuje tak proti šikane

Šéf sociálnej siete, Adam Mosseri. Prehlásil, že spoločnosť má na zodpovednosť “zabezpečiť, aby sa každý na Instagrame cítil bezpečne”.

Instagram predstavil nové nástroje, ktorými chce posilniť svoj boj proti online šikane a zneužívaniu. Konkrétne sa týkajú osobných správ a komentárov, informuje server iMore.

Na príchod nových funkcií poukázal šéf sociálnej siete, Adam Mosseri. Prehlásil, že spoločnosť má na zodpovednosť “zabezpečiť, aby sa každý na Instagrame cítil bezpečne”, pričom aj v tejto chvíli pracne odstraňuje všetky nenávistné prejavy a šikanovanie, ktoré sa na platforme odohráva.

Je však čas ešte viac pritvrdiť. Preto Instagram prichádza s funkciou Limits, ktorá užívateľom sprístupní možnosť automaticky skrývať komentáre či správy od ľudí, ktorí nie sú ich sledovateľmi. Ocenia ju predovšetkým aktívni užívatelia a celebrity, ktorí bývajú často po zverejnení príspevku zahltení komentármi a správami od neznámych ľudí.

Impulzom bolo finále šampionátu EURO 2020

Impulzom pre vznik funkcie Limits bolo finále šampionátu EURO 2020, počas ktorého sa začalo objavovať mnoho nenávistných, ba až rasistických poznámok na adresu anglického futbalového tímu: “Náš prieskum ukázal, že mnoho negatívnych komentárov na adresu verejných činiteľov pochádza od ľudí, ktorí ich nesledujú alebo ich sledujú len krátko. Všimli sme si to po nedvnom finále EURO 2020, ktoré viedlo k výraznému a neprijateľnému nárastu rasistických nadávok na hráčov.”

Nástroj teda umožní tvorcom lepšie kooperovať so svojou komunitou a efektívne filtrovať negativitu na svojom profile. Doposiaľ bolo možné len úplne odstavenie komentárov a správ.

instagram
Foto: pixy.org

Instagram uvádza aj filter pre citlivé slová či frázy a varuje užívateľov pred zverejnením ofenzívnych komentárov

Instagram ďalej prichádza s upozorňovaním na potenciálne urážlivé príspevky. V praxi to funguje tak, že ak komentár užívateľa pôsobí ofenzívne, sociálna sieť mu zobrazí varovanie. Bude sa priamo úmerne stupňovať, čo znamená, že čím je komentár hrubší, tým hrubšie bude aj upozornenie.

Poslednou novinkou je funkcia Hidden Words, ktorá automaticky kontroluje správy obsahujúce ofenzívne slová, frázy a dokonca aj emoji. Filter ich následne umiestni do samostatného priečinku, ktorý si užívateľ neskôr môže otvoriť (ale aj nemusí, ak nechce). Funkcia údajne funguje aj na spam. Globálne by mala byť dostupná už na konci tohto mesiaca.