iPhone 11 Pro Max - Nový z výkupu

Tak predsa? iPhone 13 Pro a Pro Max vraj skutočne dostanú šialené 1 TB úložisko!

Aktuálne najvyššia kongifurácia prichádza maximálne s 512 GB interného úložiska. Septembrové vlajkové lode vraj ponúknu až dvojnásobok. Je to ale vôbec treba?

Máme tu ďalšie zaujímavé predpovede ohľadom nadchádzajúceho radu vlajkových lodí od Apple, iPhone 13. Daniel Ives, analytik z Wedbush, verí, že smartfóny budú predstavené počas tretieho septembrového týždňa. Ďalej dodáva, že výkonnejšie varianty, iPhone 13 Pro a Pro Max ponúknu úložisko o veľkosti až 1 TB, informuje publikácia MacRumors.

Počet vyrobených iPhonov v druhom polroku sa odhaduje na pribiližne 130 až 150 miliónov, pričom iPhone 13 si má v treťom kvartáli pripisovať 35 až 45-percentný podiel. Tieto čísla majú byť jasným indikátorom, že predstavenie nových zariadení tento rok prebehne v tradičnom čase, čiže v septembri.

1 TB úložisko pre iPhone 13 Pro a Pro Max? Vraj áno

Ives hovorí o prítomnosti 1 TB úložiska v modeloch iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max už niekoľko mesiacov. A jeho najnovšia správa nie je v ničom odlišná. Aktuálne najvyššia konfigurácia prichádza maximálne s 512 GB interného úložiska. Septembrové vlajkové lode vraj ponúknu až dvojnásobok. Je to ale vôbec treba?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Pochopiteľne, mnohí úložisko o veľkosti 1 TB nevyužijú ani len z polovice, možno ani zo štvrtiny. Náročnejší užívatelia si však toto navýšenie kapacity rozhodne budú pochvaľovať.

Apple pripravuje kopu nových funkcií, cielené budú na profesionálov a náročných zákazníkov

Apple si má pre top-end modely chystať niekoľko vylepšení, ktoré budú cielené predovšetkým na profesionálov a tých najnáročnejších zákazníkov, tvrdí Mark Gurman z Bloomberg. Zariadenia majú ponúknuť portrétový režim pre video, ktorý zaostrí obraz na osobu či objekt a rozostrí pozadie. Apple túto funkciu nazýva “Cinematic Video”.

Okrem toho má gigant v pláne uviesť nový kvalitnejší ProRes formát. Pre tých, ktorí nevedia, ProRes je vysokokvalitný formát kompresie videa určený predovšetkým pre profesionálnych videoeditorov. Kľúčovou informáciou v tomto prípade je, že výsledné zábery sú vo vysokých rozlíšeniach, ktoré si nepýtajú zrovna málo miesta. Implementácia väčšieho úložiska tak rozhodne dáva zmysel.

Top-end varianty ďalej získajú vylepšený širokouhlý snímač s podporou laserového zaostrovania. Ives ďalej tvrdí, že všetky chystané modely ponúknú LiDAR senzor, ktorý sa postará o realistickejšiu AR (rozšírenú realitu).

Plánujete si kúpiť iPhone 13? A ak áno, siahnete po verzii s 1 TB úložiskom, alebo sa spokojíte s menšou kapacitou?

Aktuálna cena iPhone 12 Pro Max