xiaomi

Xiaomi predviedlo 200 W nabíjanie, batériu doplní za 8 minút

Xiaomi HyperCharging.

Spoločnosť Xiaomi má obľubu v technológiách pre rýchle dobíjanie smartfónov. V roku 2019 prekvapila nabíjaním s výkonom 100 W, ktoré dokázalo nabiť 4000 mAh batériu smartfónu do plnej kapacity za krátkych 17 minút.

Že to ide ešte rýchlejšie dokázal o rok neskôr výrobca Oppo, ktorý svetu predviedol drôtové nabíjanie s výkonom 125 W. Čínske Xiaomi sa však zahanbiť nenechalo a opäť posunulo latku o niečo vyššie, informuje XDA. Spoločnosť vyrukovala s HyperCharging, drôtovým aj bezdrôtovým nabíjaním, ktoré je podľa jej slov najrýchlejšie na svete.

Pomocou kábla dokáže nabiť 4000 mAh batériu smartfónu na plnú kapacitu iba za 8 minút. Slúži preto výkon 200 W. Bezdrôtové nabíjanie to zvládne za 15 minút. V tomto prípade je výkon ohraničený na 120 W.

xiaomi
Foto: Xiaomi

Xiaomi novú technológiu demonštrovalo na upravenom smartfóne Mi 11 Ultra, ktorý sa v súčasnosti nachádza na vrchole mobilného portfólia výrobcu. Zaujímavé sú aj iné údaje. Z 0 na 10 % kapacity sa batéria vďaka extra rýchlemu nabíjaniu dostala za 44 sekúnd. Na 50 % kapacity stačí zariadeniu stráviť na nabíjačke len 3 minúty, ako ukazuje video nižšie.

TIP REDAKCIE
Winamp hlási návrat: Legendárny prehrávač príde čoskoro, môžete sa stať beta testermi!

Výkonné nabíjanie HyperCharging od Xiaomi je síce zaujímavé, no tým to aj zatiaľ hasne. Technológia nie je ani zďaleka pripravená na komerčné využitie. Užívať si ho tak môžu len inžinieri, ktorí na nej pracujú v laboratóriách Xiaomi.

Okrem toho tu je problém so životnosťou akumulátorov, ktorú technológie super rýchleho nabíjania znižujú. Aj z tohto dôvodu smartfón Xiaomi Mi 11 Ultra nakoniec neponúka 120 W nabíjanie, ale „len“ 67 W.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať