xcom 2

Stratégia XCOM 2 je dostupná v Google Play, stojí takmer 30 eur

Hra, ktorá potrebuje 8,5 až 17 GB voľného miesta v pamäti.

Koncom júna vydavateľ Feral Interactive oznámil, že pre platformu Android sprístupní ťahovú strategickú hru XCOM 2 Collection. Udiať sa tak malo 13. júla. Tvorcovia sľub dodržali, hru si už môžete stiahnuť.

XCOM 2 Collection si však vyžaduje nemalú investíciu. Vydavateľ si za hru pýta 27,99 eur. Za túto cenu nedostanete len základnú hru, ale aj 4 DLC rozšírenia a pohodlie, v rámci ktorého vás nebudú otravovať reklamy alebo in-game mikrotransakcie.

Titul dorazil na platformu Android približne 7 mesiacov po tom, ako ho vývojári uviedli do obchodu App Store od Apple. Stratégia, ktorá je od roku 2016 dostupná pre počítače a herné konzoly, bude vo verzii pre Android optimálne fungovať iba na podporovaných zariadeniach.

xcom 2
Foto: Google Play

Potrebujete výkonnejší smartfón alebo tablet s operačným systémom Android 9 alebo novším. Pre inštaláciu hry musíte v pamäti zariadenia uvoľniť minimálne 8,5 GB. Tvorcovia však odporúčajú, aby ste pre hru vyčlenili aspoň 17 GB priestoru v internej pamäti.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku
xcoom 2
Foto: Google Play

Mobilná verzia hry je, prirodzene, optimalizovaná pre dotykové obrazovky. Po úvodnom vstupe do obchodu Play si zatiaľ vyslúžila hodnotenie 3,8 hviezd z 5. Niektorí hru chvália, iní však upozorňujú na problémy s funkčnosťou.

xcom 2
Foto: Google Play

Pokiaľ si chcete horúce leto spríjemniť kvalitnou stratégiou, XCOM 2 Collection nájdete v obchode Google Play (TU) a Apple App Store (TU).