xcom 2

Strategická hra XCOM 2 prichádza vo verzii pre Android, zadarmo nebude

Horúce leto si môžete spríjemniť kvalitnou stratégiou, pokiaľ ste ochotní si priplatiť.

Už 13. júla si budú môcť fanúšikovia taktických strategických hier z obchodu Play stiahnuť obľúbený titul XCOM 2 Collection. Dostupnosť hry potvrdili priamo vydavatelia, spoločnosť Feral Interactive.

XCOM 2 Collection nie je v mobilnom svete novinkou, hra sa v obchode Apple App Store objavila pred približne 7 mesiacmi. Príchod na platformu Android sa dal očakávať, no nevedeli sme, kedy sa tak stane.

Nadšenci strategických hier sa musia pripraviť na to, že si za hru poriadne zaplatia. Tvorcovia titul ocenili na 28 eur. Malou útechou je, že súčasťou kolekcie XCOM 2 budú aj štyri DLC rozšírenia, ktoré si tak hráči nemusia kupovať zvlášť.

xcom 2
Foto: Feral Interactive

Hra XCOM 2 uzrela svetlo sveta v roku 2016, kedy sa dostala do počítačov a herných konzol. Verzia pre mobilnú platformu iOS nazbierala slušné hodnotenia, čo je určite dobré znamenie. Android prevedenie by tým pádom malo taktiež stáť za to.

Používateľské rozhranie hry vývojári prispôsobili pre dotykové obrazovky. V tejto chvíli ale nie je jasné, či budeme môcť XCOM 2 ovládať aj prostredníctvom gamepadov tretích strán. Aj vzhľadom na cenu hry by sme to ale videli radi.

xcom 2
Foto: Feral Interactive

V obchode Play je už aktívna predbežná registrácia pre hru XCOM 2 Collection. Ak sa zaregistrujete, dostanete upozornenie hneď, ako bude hra dostupná. Žiaľ, hru si nebudú môcť zahrať všetci. Potrebovať budete výkonnejší smartfón s operačným systémom vo verzii Android 9 alebo novšej.

V internej pamäti zariadenia musíte mať zároveň dostatok voľného miesta – minimálne 8,5 GB, v ideálnom prípade až 17 GB. Hra je rozhodne obsiahla. Nižšie si môžete pozrieť trailer, ktorý vývojári zverejnili spolu s oznámením dátumu dostupnosti.

Hra XCOM 2 sa bude vynímať napríklad aj na hernom smartfóne Asus ROG Phone 5