Windows 11 oficiálne predstavený: Príde na jeseň ako bezplatná aktualizácia

Microsoft potvrdil, že Windows 11 prináša mnoho zmien, no aj napriek tomu pôsobí ako Windows, ktorý všetci poznajú. Prezlečie sa však do nového dizajnu.

Po niekoľkých týždňoch počas ktorých o novom operačnom systéme unikali informácie či dokonca samotný inštalačný súbor dnes Microsoft konečne predstavil Windows 11. Ide o prvú veľkú aktualizáciu od roku 2015, keď Microsoft predstavil Windows 10.

Spoločnosť počas livestreamu predstavila najdôležitejšie zmeny, ktoré môžete čakať už na jeseň tohto roka. Najväčšou novinkou je azda dizajn, ktorý mení to, ako Windows vyzerá a ako sa používa. Všetky prvky operačného systému dizajnéri zaoblili a nasadili im polopriehľadné pozadie, veľmi podobné tomu, ktoré používal Windows 7. Ikonka „Štart“ aj s vami navolenými programami bude vo Windows 11 zarovnaná na stred a nie doľava ako tomu bolo doteraz.

Windows 11: Najdôležitejšie novinky

Prvou novinkou je funkcia „Snap Layouts,“ ktorá vám umožní nastaviť si presný spôsob, ako sa majú otvorené okná pripnúť, resp. zoradiť na displeji. Čo je dôležitejšie, Windows si toto rozloženie zapamätá, a tak sa k nemu budete môcť veľmi rýchlo vrátiť. Je to dôležité napríklad pri písaní rôznych prác do školy a podobne, keď potrebujete mať prístup napríklad k Wordu a Chromu zároveň. Naučíte Windows, ako vám to vyhovuje a on už nabudúce bude presne vedieť, ako má okná pootvárať.

TIP REDAKCIE
V roku 2023 Zem môže zasiahnuť asteroid: Toto o ňom zatiaľ vieme!

Neprehliadni: Windows 11: Ako sa k nemu dostať veľmi lacno? Stačí vám na to 6 €!

Microsoft tiež vylepšuje „Virtuálne pracovné plochy,“ vďaka ktorým môžete mať jednu plochu pre prácu, druhú pre štúdium, tretiu pre hranie a tak podobne. Windows 11 si zapamätá presné rozloženie ikoniek na každej ploche, nastaviť im môžete samostatné tapety a oveľa viac.

Treťou obrovskou novinkou, ktorá bude dostupná vo Windows 11 je podpora Android aplikácií v Microsoft Store. Je zaujímavé, že Microsoft sa rozhodol spolupracovať s Amazon App Store a nie s Google Play Store, čo trochu zamrzí. Aj napriek tomu je to vždy lepšie, ako žiadna podpora. Nainštalované aplikácie môžete plnohodnotne používať tak, ako Windows aplikácie. Fungovať bude aj zväčšovanie, pripínanie a podobne.

Windows 11 bude dostupný na jeseň ako bezplatná aktualizácia pre všetkých tých, ktorí momentálne používajú Windows 10. Presný dátum zatiaľ Microsoft neprezradil. Ak Windows 10 ešte nemáte, kúpiť si ho môžete už za 6 €.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať