Microsoft Edge prekvapuje: V rámci používanosti prekonal konkurenčný Firefox

Po novom je tretím najobľúbenejším prehliadačom.

Edge je oficiálny prehliadač spoločnosti Microsoft, ktorý má k dispozícii každý užívateľ s operačným systémom Windows. Za posledné obdobie si prešiel mnohými výraznými zmenami, medzi ktoré sa nepochybne zaraďuje aj prechod na jadro Chromium. Prehliadač je tak skutočne rýchly a výkonný. A s každou novou funkciou rastú nielen jeho možnosti, ale aj popularita.

Je známym faktom, že niektorí majú Edge zaškatuľkovaný len ako medzikrok pre stiahnutie iného prehliadača. Časom sa ale objavila skupina ľudí, ktorá sa rozhodola dať prehliadaču od Microsoftu ešte jednu šancu. A vyzerá to, že sú so svojím rozhodnutím spokojní. Edge totiž v rámci používanosti prekonal konkurenčný Firefox, informuje server TechRadar.

To znamená, že Edge je aktuálne tretím najobľúbenejším prehliadačom. Prvým je Google Chrome, ktorý si na trhu pripisuje až 65,27-percentný podiel, druhým zase Safari s 18,34-percentným podielom. Samotný Edge na trhu vlastní “len” 3,4 %, pričom nedávno pokorený Firefox si drží podiel približne 3,29 %. Na piatom mieste sa nachádza Samsung Internet s 3,18-percentným podielom, pričom úplne poslednú priečku s podielom 2,19 % obsadil prehliadač Opera. Uvedené percentná pôvodne zverejnila firma StatCounter na svojom webe.

TIP REDAKCIE
OnePlus 10 Pro sa bude mimo Číny predávať s odlišnou výbavou. Čo si pod tým máme predstaviť?

Microsoft Edge je rýchly aj šetrný

Edge za posledné obdobie prešiel mnohými zmenami. Okrem nového jadra doň Microsoft zaviedol aj nové funkcie, ako napríklad uspávanie kariet či zrýchlenie spustenia. Taktiež stojí za zmienku, že obe tieto funkcie sú navrhnuté tak, aby čo najviac šetrili vaše zariadenie. Edge je tak nielen bleskovo rýchly, ale aj extrémne šetrný. Za zmienku však rozhodne stojí aj zabudovaný generátor hesiel či nástroj na porovnávanie cien.

Podiel Edge na trhu sa od minulého leta strojnásobil. Používate ho aj vy, alebo máte iného favorita?

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať