Tesla tento rok otvorí dve nové továrne, budú vyrábať Model Y a Cybertruck

Pick-up bude mať menšiu prioritu.

Tesla potvrdila svoje plány ohľadom výroby nového elektromobilu Model Y. Vyrábať sa bude v Gigafactory na pôde amerického Texasu a Berlína, hlavného mesta Nemecka. Začať sa má ešte tento rok, nakoľko sa konštrukcia oboch tovární blíži do finálnej podoby, píše server Teslarati.

Krátko na to, ako Tesla oznámila výstavbu novej továrne v Texase, Elon Musk potvrdil, že bude slúžiť na výrobu nového Model Y a taktiež aj očakávaného pick-upu Cybertruck. V tom okamihu sa objavila jedna veľmi podstatná otázka – ktorý z dvoch elektromobilov šéf automobilky uprednostní. Odpoveď spoločnosť poskytla počas oznamovania finančných výsledkov za druhý fiškálny kvartál – Tesla uprednostní výrobu Model Y.

model s plaid

Tesla v Texase stavia najväčší závod v USA, dokončený má byť ešte tento rok

Dôvod pre uprednostenie elektromobilu pred pick-upom Tesla neuviedla. “Veríme, že sme aj naďalej na dobrej ceste k výrobe prvých vozidiel Model Y v Berlíne a Austine,” napísala automobilka. “Tempo výroby bude ovplyvnené úspešným zavedením mnohých nových produktov a výrobných technológií, pretrvávajúcimi výzvami súvisiacimi s dodávateľským reťazcom a regionálnymi povoleniami.”

Gigafactory na pôde Texasu sa má po dokončení stať najväčším výrobným závodom v Spojených štátoch amerických. Hoci Musk zatiaľ neposkytol žiadne bližšie informácie, bude oveľa väčší ako továreň vo Fremonte, ktorá ročne vyprodukuje 600 000 vozidiel.

TIP REDAKCIE
Mars v tých najprecíznejších detailoch: Tieto nádherné 8K zábery musíte vidieť!

Výroba má začať v posledných mesiacoch tohto roku, a to v oboch spomenutých továrňach. Tesla môže vďaka nim dosiahnuť ročný objem produkcie až 2 000 000 elektromobilov, aktuálne každý rok vyrobí približne 1 050 000 vozidiel.