model s plaid

Tesla všetkým vytrela zrak: Zisk spoločnosti prekonal hranicu 1 miliardy dolárov!

Dokonca aj analytikom.

Tesla prekonala ďalší významný míľnik. Jej čistý zisk za posledný posledný kvartál dosiahol výšky až 1,14 miliardy amerických dolárov. Vytrela tak zrak všetkým analytikom, ktorí predpovedali oveľa nižšie čísla. Taktiež je to úplne prvýkrát, čo sa jej podarilo v rámci zisku dosiahnuť 10-cifernej hodnoty, píše server TechCrunch.

Spoločnosť rozhodne má byť na čo hrdá. Aj napriek mnohým komplikáciám zapríčineným pandémiou koronavírusu či nedostatkom čipov dokázala prekonať všetky očakávania. V porovnaní s prvým kvartálom môžeme hovoriť o viac ako 2-násobnom zlepšení. Vtedy jej zisk dosiahol výšky 438 miliónov dolárov. Ak výsledky porovnáme s rovnakým obdobím v minulom roku, dostaneme ešte väčší rozdiel. V druhom kvartáli roku 2020 zisk spoločnosti činil 104 miliónov dolárov.

tesla
Foto: Tesla

Tesla zaznamenala príjmy o výške takmer 12 miliárd dolárov. Vyrobila 206 tisíc elektromobilov

Celkovo príjmy spoločnosti v druhom kvartáli dosiahli výšku 11,96 miliardy dolárov, čo predstavuje 100 % nárast oproti druhému kvartálu minulého roku, kedy príjmy dosahoval 6,04 miliardy dolárov. Nárast možno zaznamenať aj pri porovnaní s prvým kvartálom. V prvých mesiacoch tohto roku spoločnosť stále veľmi slušných 10,39 miliardy dolárov. Aktuálnymi výsledkami všetkým vytrela zrak. Analytici z Factset predpovedali, že príjmy spoločnosti v druhom kvartáli dosiahnu výšky 11,4 miliardy dolárov, pričom zisk sa mal pohybovať okolo hranice 600 miliónov dolárov.

TIP REDAKCIE
Markíza Krimi: Čo bude vysielať a kedy presne začína?

Začiatkom tohto mesiaca Tesla prehlásila, že počas druhého kvartálu vyprodukovala presne 206 421 elektrických vozidiel, pričom dodaných bolo 201 250 vozidiel. V porovnaní s prvým kvartálom hovoríme o takmer 9-percentnom náraste. Niet pochýb, že spoločnosť je jedným z najväčších hráčov na trhu s elektromobilmi. Svedčí o tom jej trhová hodnota, ktorá siaha do výšky 630 miliónov dolárov.