S pen Pro

Samsung chystá S Pen Pro, väčšie dotykové pero s USB-C nabíjaním

Príslušenstvo pre vlajkové smartfóny a tablety.

Nový model smartfónu Galaxy Note Samsung tento rok nepredstaví, no dotykové pero S Pen tu s nami zostane. Juhokórejský výrobca ho dokonca vylepšil. Prezentoval ho už v januári, na trh sa však doposiaľ nedostalo.

S Pen Pro, ako sa má zdokonalená verzia pera nazývať, prešlo schválením amerického komunikačného regulátora FCC, zistil server Sammobile. To celkom dobre naznačuje, že sa onedlho dostane na trh.

Samsung už v januári prezradil, že Pro verzia dotykového pera bude vybavená Bluetooth LE technológiou a takzvanými vzdušnými gestami. Dokumentácia ďalej odhalila, že toto pero bude rozmerovo väčšie ako štandardný S Pen.

s pen pro
Foto: GSMA

V jeho útrobách si nájde miesto 100 mAh batéria. Súčasťou pera bude USB-C konektor, ktorý zabezpečí nabíjanie. Dobrou správou je, že si pero porozumie so všetkými zariadeniami Galaxy. Tou zlou zase, že vybrané funkcie budú dostupné len pre popredné zariadenia.

Pôjde o rad Galaxy Note 10 (aj model Lite), Galaxy S21 Ultra, duo Galaxy Note 20, tablety Galaxy Tab S7 a Galaxy Tab S6 a pripravovaný Galaxy Z Fold 3, ktorý spoznáme 11. augusta.

Práve prestavenie skladacieho smartfónu Galaxy Z Fold 3 vytvorí pôdu pre nový S Pen Pro. Podľa doteraz publikovaných vizualizácií to vyzerá, že nová skladačka od Samsungu nebude mať otvor, kde by sa dalo takéto pero vložiť.

galaxy z fold 3
Foto: Sammobile

Zrejme zohrá úlohu doplnkového príslušenstva, ktoré si bude môcť zákazník k smartfónu dokúpiť. Čiže podobne, ako to bolo v prípade Galaxy S21 Ultra. Poruke by ale mohlo byť ochranné puzdro, kde sa bude dať pero vložiť.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22+ 5G: Poznáme očakávané špecifikácie aj to, ako bude vyzerať!

Bolo by samozrejme fajn, keby sa S Pen Pro nachádzalo priamo v balení. Galaxy Z Fold 3 má byť lacnejší ako predchodca, stále však pôjde o prémiovku. Doplnkové príslušenstvo by sa teda hodilo, ideálne aj s puzdrom.

Aj keď skladacie smartfóny zďaleka nie sú pre každého, Galaxy Z Fold 3 má šancu stať sa jedným z najlepších (najpokrokovejších) zariadení tohto roka. Klebety hovoria, že pôjde o prvý smartfón značky Samsung, ktorý bude mať predný fotoaparát umiestnený pod obrazovkou.

Špičkový AMOLED displej ponúkne 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Snáď ho inžinieri vylepšia tak, že bude mať zase o niečo bližšie k pevným zobrazovacím panelom. Ohýbanie extra tenkej obrazovky je stále technologickým orieškom, aj keď sa výrobcovia snažia presvedčiť, že je v tomto smere všetko perfektné.

Do prvej ligy bude patriť aj integrovaný čipset Snapdragon 888, 4500 mAh batéria a trojica vonkajších fotoaparátov. O všetkých podrobnostiach sa ale presvedčíme na vlastnej koži o necelý mesiac, na podujatí Galaxy Unpacked.

Samsung dátum konania udalosti stále nepotvrdil, Evan Blass si ale je istý tým, že prebehne 11. augusta.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Z Fold 2

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať